Новини / Аналітика     01 жовтня 2023 17:24

На Львівщині площа ягідників і садів зросте на 400 га до кінця року

На Львівщину припадає 7,1% валового виробництва плодово-ягідних культур в Україні

Нині садівники Львівщини вже зібрали врожай з 52% площ багаторічних культур. зауважується, що обсяг збору плодів і ягід урожаю поточного року в господарствах усіх категорій на вересень становить понад 75 тис. тонн з площі близько 8 тис. га, повідомляє пресслужба Департаменту агропромрозвитку Львівської ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На Львівщину припадає 7,1% валового виробництва плодово-ягідних культур в Україні. Понад 85% виробництва фруктів і ягід в області сконцентровано в руках господарств населення. Площі багаторічних насаджень поточного року за всіма категоріями господарств становлять 14,6 тис. га, з яких прогнозується зібрати понад 146 тис. тонн плодів і ягід (+2,5% до минулого року внаслідок збільшення площ у плодоносному віці).

Частка комерційного вирощування плодів та ягід в області є відносно невеликою, проте в поточному році прогнозується створити близько 400 га нових промислових насаджень. Для цього активно залучаємо підтримку з державного та обласного бюджету у вигляді грантів і проєктів на розвиток та організацію підприємств із доданою вартістю, – пояснила Тетяна Гетьман, директор департаменту.

Промисловим виробництвом плодів і ягід в області займаються близько 160 господарюючих суб’єктів, які вирощують багаторічні плодово-ягідні насадження на площі 2,0 тис. га (14,0% до загальної площі). У структурі багаторічних насаджень у промисловому секторі зерняткові та кісточкові культури займають 68%, ягідні культури – 24%, горіхоплідні – 7%, виноградники – близько 1%.

Читайте також: Садівники масово замінюють нерентабельні сорти фруктів

У 2023 році сільгоспвиробники прогнозують закласти близько 400 га нових плодово-ягідних насаджень, зокрема половину площ (204,8 га) із залученням коштів грантової підтримки за програмою “е-Работа”. У структурі закладання нових площ 50% становитимуть ягідні, 45% – горіхоплідні та 5% – плодові культури.

Нагадаємо, ФГ “Агроекотехнології”, яке займається виробництвом фруктово-ягідних, овочевих порошків і чипсів у селі Олеша на Прикарпатті, цього року завдяки державній грантовій програмі “Власний сад” заклало 5,5 га нових садів, які планується сертифікувати під стандарти Органік.

На Черкащині, в Уманському районі, фермерське господарство “Теолинське” цьогоріч збирає перший повноцінний врожай обліпихи.

Асоціація “Укрсадпром” разом із ФГ “Гадз”, ТОВ “Долина Агро”, ФГ “Надія сад”, ТОВ “Уманська фруктова компанія” та іншими підприємствами наголосила на важливості включення протиградових сіток до державної програми підтримки садівництва.

Компанія “Сади Дніпра” (ТМ UАpple) у 2023 році збільшила яблуневі сади на 21 гектар. Сад вирощується за інтенсивними технологіями, що збільшує його ефективність вдвічі й більше. Обов’язкова інтенсивна обробка, крапельний полив під кожне дерево, внесення добрив.

WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Понад 10 мільйонів гривень виплатили ще чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства. Загалом цьогоріч 107 господарств отримали державну допомогу на суму  414 млн гривень на розвиток садів і теплиць.

Протягом минулого тижня ще дев’ять агропідприємств у межах урядової грантової програми єРобота отримали близько 25 мільйонів гривень на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також