Новини / Садівництво     17 серпня 2023 12:12

ФГ “Агроекотехнології” заклало 5,5 га нових садів


ФГ “Агроекотехнології”, яке займається виробництвом фруктово-ягідних, овочевих порошків і чипсів у селі Олеша на Прикарпатті, цього року завдяки державній грантовій програмі “Власний сад” заклало 5,5 га нових садів, які планується сертифікувати під стандарти Органік.

Про це AgroPortal.ua розповіла менеджер з продажів ФГ “Агроекотехнології” Катерина Савченко.

“Під час висаджування саду надаємо перевагу сортам, які найбільш придатні для виготовлення чипсів. Зупинили свій вибір на сортах програми “Натуральне яблуко” плодорозсадника ДП “Голланд Плант Україна”, придатних для органічного вирощування. До програми входять популярні, стійкі до хвороб столові сорти яблук Луна®, Оріон®, Сіріус®, Розела®, Ред Топаз®. Відмінними рисами цих сортів є стійкість до хвороб, відмінний смак, хороша лежкість”, – говорить Савченко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Савченко зазначає, що для виготовлення чипсів також підходить груша сорту Конференція, що має високу врожайність та низький вміст твердих частинок, що є важливим фактором для виробництва корисного снеку.

Нагадаємо, на Черкащині, в Уманському районі, фермерське господарство “Теолинське” цьогоріч збирає перший повноцінний врожай обліпихи.

Асоціація “Укрсадпром” разом із ФГ “Гадз”, ТОВ “Долина Агро”, ФГ “Надія сад”, ТОВ “Уманська фруктова компанія” та іншими підприємствами наголосила на важливості включення протиградових сіток до державної програми підтримки садівництва.

Компанія “Сади Дніпра” (ТМ UАpple) у 2023 році збільшила яблуневі сади на 21 гектар. Сад вирощується за інтенсивними технологіями, що збільшує його ефективність вдвічі й більше. Обов’язкова інтенсивна обробка, крапельний полив під кожне дерево, внесення добрив.

WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також