Новини / Фінанси     09 серпня 2023 10:09

Укрсадпром просить включити протиградові сітки до держпрограми підтримки садівництва


Асоціація “Укрсадпром” разом із ФГ “Гадз”, ТОВ “Долина Агро”, ФГ “Надія сад”, ТОВ “Уманська фруктова компанія” та іншими підприємствами наголосила на важливості включення протиградових сіток до державної програми підтримки садівництва.

Про це йдеться у відповідній заяві асоціації.

У поточному році градобій спричинив серйозні збитки сільському господарству України, пошкодивши як посіви зернових та овочевих культур, так і багаторічні насадження. Велику кількість садівничих господарств у різних областях країни, зокрема на Закарпатті, Львівщині, Івано-Франківщині, Тернопільщині, Хмельниччині та Вінниччині, постраждало від цієї природної катастрофи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для забезпечення стабільного вирощування якісного врожаю плодів та ягід та захисту насаджень від градобою садівникам необхідна державна підтримка. Таким чином, Асоціація “Укрсадпром” виступає ініціатором включення облаштування садів протиградовими сітками до грантових програм, які підтримує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

За інформацією, у поточному році 88 фермерських господарств отримали державну допомогу на суму понад 327,2 млн гривень, із яких 260,9 млн гривень було виділено 75 підприємствам для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а 66 млн гривень спрямовано на будівництво теплиць.

Читайте також: Мигдаль та шипшину додали до грантів на садівництво

Усього з моменту запровадження грантової програми вже виплачено 376,2 млн гривень 97 суб’єктам господарювання, зокрема 82 господарствам для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, та понад 80 млн гривень 15 підприємцям на теплиці.

Нагадаємо, у 2023 році станом на 1 травня понад 5 тисяч фермерських господарств вже скористалися програмами кредитування на загальну суму у понад 26 мільярдів гривень. Майже чотири тисячі господарств отримали більш як 14 мільярдів гривень за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9”

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Фінанси        16 листопада 2023 18:11

МХП відзвітував про прибуток у $122 млн

Фінанси        09 листопада 2023 16:19

Верховна Рада ухвалила держбюджет-2024