Новини    08 червня 2023 10:10

В Раді створять робочу групу і заслухають аграріїв, які проти законопроєкту “Про об’єднання сільгосптоваровиробників”


Комітет з питань земельної та аграрної політики Верховної Ради не виноситиме законопроєкт №8149 “Про об’єднання сільгосптоваровиробників” на друге читання, поки не заслухає зауваження громадських об’єднань щодо цієї ініціативи.

Про таку домовленість “Бізнес Телеграфу” повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур після зустрічі з головою аграрного комітету парламенту Олександром Гайду.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Голова аграрного комітету ВР Олександр Гайду провів робочу зустріч з бізнес-асоціаціями, де заслухав претензії щодо відверто корупційного законопроєкту 8149. Він повідомив, що наші зауваження опрацюють до другого читання. Для цього створять робочу групу і заслухають інші об’єднання, які проти законопроєкту. Ми сподіваємося, що ініціатива буде значно відредагована або скасована, — відзначив Дідур. — СМПУ вважає, що законопроєкти 8149, 9162 та 9163, які наразі проштовхуються в парламенті — ланки одного ланцюга, який працюватиме на певні групи, лояльні до міністра. Подається це під виглядом прагнення до євроінтеграції, але нічого спільного з тим не має. Тому допустити прийняття цих ініціатив в нинішньому вигляді не можна”.

Нагадаємо, законопроєкт 8149 викликав протест у більшості асоціацій переробників та у агровиробників. Проти нього виступила Американська торгова палата. Обʼєднання підприємців побоюються, що запровадження ініціативи призведе до ручного керування бізнес-асоціаціями через лояльне до міністра Миколи Сольського міжгалузеве репрезентативне об’єднання, яке призначатиме міністерство.

Підприємства молокопереробної промисловості не підтримують ініціативу міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського щодо запровадження обов’язкового внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції в розмірі 0,5% від реалізації.

Що пропонує Мінагрополітики для реформування молочної галузі

Нагадаємо, запровадження обов’язкового внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції в розмірі 0,5% від реалізації передбачають законопроєкти №9161, №9162, №9163. Вони ініційовані народним депутатом Олександром Ковальчуком. Автором ідеї є міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Законопроєкт № 9161 має на меті знизити ставку ПДВ на молоко та молочні продукти до 10%. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський пояснив, що завдяки цьому ціна буде доступнішою на всю молочну лінійку. Це стосується як вітчизняних, так й імпортних молочних продуктів.

Законопроєкти №№ 9163 та 9162 запозичені із американської моделі, яка має назву commodity checkoff program і працює там понад 100 років,  вони розроблені за її принципом, але дещо видозмінені. Основна суть цих документів полягає в тому, що учасники ринку мають відраховувати 0,5% від вартості реалізації молочної продукції з переробних підприємств та з імпорту. Ці кошти перераховуватимуть до організації, яка об’єднує більшість, якщо не всіх легальних виробників та переробників молока.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...