Новини    10 вересня 2023 13:29

На Харківщині зерносховище збільшило потужності зберігання

Підприємства відновлюють зведення елеваторів на деокупованій території Харківщини

Після вимушеної перерви компанії на Харківщині поновлюють зведення нових місткостей для зберігання зерна. Зокрема на одному з елеваторів встановили нові силоси, загальною місткістю у 8 тис.тонн, повідомила пресслужба компанії Riela, що відвантажила обладнання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, співпраця з замовником почалася 2 роки тому, а будівельні роботи — в листопаді 2021 року. Але через початок російського вторгнення будівництво було припинене.

Після звільнення окупованої частини Харківщини будівництво відновилося. Тепер, хоч і з запізненням на рік, силоси запущено в роботу. Дякуючи українським воїнам можемо працювати на вільній землі! — зазначили у повідомленні.

На елеваторі встановлено чотири силоси, місткістю по 2 тис. тонн кожен, з боковими висипами та допоміжним обладнанням для зручного завантаження та розвантаження. Господарство, яке збудувало зерносховище, готується до прийомки урожаю пізніх культур — кукурудзи та соняшника.

Нагадаємо, на Тернопільщині новий елеватор запускає ПП “Західний Буг”.

На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть компанії Grain Alliance Group кредит у 10 млн євро для модернізації зерносховища компанії у Словаччині.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На елеваторі “Сквирського комбінату хлібопродуктів” провели модернізацію зерноочисного обладнання. Зокрема діючі зернові сепаратори демонтували та встановили сучасний плоскорешітний сепаратор Горизонт К-300 виробництва ТОВ “ОЛИС”.

На Черкащині у селі Деньги бельгійська компанія “ГРАНЕКС-ЧЕРКАСИ” будує зерносушильний комплекс продуктивністю до 600 т/добу, згодом планують добудувати елеватор на 15 тис. тонн одночасного зберігання.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...