Новини    03 вересня 2023 12:23

На Тернопільщині зводять новий елеватор

Нині підприємці відчувають нестачу потужностей для зберігання зерна, тож приймають рішення про зведення додаткових місткостей

На Тернопільщині новий елеватор запускає ПП “Західний Буг”. Звести зерносховище вирішили через нестачу потужностей для зберігання зерна, розповів директор агропідприємства Василь Коцупир в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Зважаючи на складну логістику, потужностей замало, щоб зберегти все наше зерно,— пояснив Коцупир.

За його словами, минулого року через ускладнену логістику ПП “Західний Буг” відмовилися від надання послуг зберігання іншим контрагентам, адже бракувало мясця для власного зерна.

У 2022 році частину зерна агропідприємство зберігало на сторонніх елеваторах, а також у полімерних рукавах. Аналогічно діятимуть і цього року.

Половину зерна зберігатимемо на наших елеваторах, решту — здамо на сторонні, а частину пшениці й кукурудзи запакуємо в рукави. Таким чином виходимо із ситуації,— зазначив директор агропідприємства.

Нагадаємо, на елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть компанії Grain Alliance Group кредит у 10 млн євро для модернізації зерносховища компанії у Словаччині.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На елеваторі “Сквирського комбінату хлібопродуктів” провели модернізацію зерноочисного обладнання. Зокрема діючі зернові сепаратори демонтували та встановили сучасний плоскорешітний сепаратор Горизонт К-300 виробництва ТОВ “ОЛИС”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...