Новини / Логістика     05 квітня 2023 18:33

На Дунаї зведуть новий причал для перевалки зерна

Під проєкт виділили майже 2,4 га землі

На Одещині в Ізмаїльському районі збудують причал для перевантаження та зберігання зернових, генеральних та навалювальних вантажів. Новий причал для зернових, навалювальних і генеральних вантажів побудують на Дунаї, поблизу селища Стара Некрасівка, передає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На всі дунайські порти розповсюджується відповідна державна програма, в межах якої вони працюють як зерноперевальні. Тому Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України надає дозвіл на розміщення нових причалів вздовж Дунаю, — пояснили в управлінні земельних ресурсів Саф’янівської громади.

Під проєкт виділили майже 2,4 га землі. Територія під причал знаходиться на території Ізмаїльського целюлозно-картонного комбінату (83 км Кілійського гирла Дунаю).

Читайте також: На кордоні з Румунією Алмейда Груп побудувала перевантажувальний зерновий термінал

Середня глибина на ділянці річки становить 4 м. Поблизу майбутнього причалу, на 84 км Кілійського гирла знаходиться водозабір і затон Ізмаїльського МТП (85 км Кілійського гирла). Окрім цього, неподалік розташований комплекс зберігання і перевалки енергоносіїв “Ізмаїл”.

Нагадаємо, представники України, Єврокомісії та Румунії будуть спільно працювати над збільшенням показників агроекспорту дунайських портів.

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Після закінчення війни на Дунаї поблизу поромної переправи Орлівка-Ісакча, що з’єднує Україну і Румунію, на українському березі можуть побудувати пасажирський термінал для обслуговування круїзних суден.

Ренійська міська рада надала ТОВ “Девелопмент Рені Термінал” попередній дозвіл на будівництво мультимодального термінала в Ренійському морському порту.

З 1 по 20 березня експорт склав 530 тис. тонн проти 520 тис. тонн у лютому та 385 тис. тонн у січні за аналогічний період. Березневий експорт автомобілями включає 101 тис. тонн кукурудзи, 58 тис. тонн пшениці, 45 тис. тонн соняшнику, 43 тис. тонн соняшникової олії та 34 тис. тонн соєвих бобів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також