Новини    30 серпня 2023 19:09

На Чернігівщині молочне підприємство проведе модернізацію коштом іноземних грантів

Очікується, що шляхом модернізації зменшиться собівартість продукції, а отже вона стане ще більш конкурентною

ПрАТ “Куликівське молоко” можна вважати яскравим прикладом співпраці приватного бізнесу та міжнародних грантодавців, підприємство планує провести енергетичну модернізацію коштом міжнародних грантів. Це і потужний генератор для сир заводу, і модернізація котелень для зменшення споживання газу, і, власне, заміна котлів, передає agroreview.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якщо більшість молокопереробних підприємств зараз думає про те, щоб вижити ПрАТ “Куликівське молоко” працює в напрямку розвитку.

Незабаром зменшиться кількість молока і ми плануємо провести модернізацію. Ставимо на паузу виробництво сухого молока і модернізуємо котельні, – пояснив співвласник і голова наглядової ради молокопереробного підприємства Анатолій Дідур. – На сирному виробництві ми взагалі хочемо відійти від споживання природного газу.

Гранти – це кошти європейців та американців, а вони свої гроші куди завгодно не розкидають, зауважив він.

Дідур порахував, що шляхом модернізації зменшиться собівартість продукції, а отже вона стане ще більш конкурентною. До того ж “Куликівське молоко” планує зайти ще в один сегмент, однак для цього треба ставити нову лінію.

Географія реалізація продукції “Куликівського молока” є досить широкою. Підприємство щільно працює по Чернігівській області, частково в Сумській та Київській областях, а через дистриб’юторів реалізує товар на Схід та Південь нашої держави. Та все ж основні продажі це Чернігівська область.

Нагадаємо, фермерка та власниця ТМ Plant Feed Ксенія Костенко коштом гранту від міжнародної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області.

Громадська організація “Міжнародна фундація розвитку” оголосила про старт конкурсу грантової підтримки для енергомодернізації підприємств під час воєнного часу.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...