Новини / Політика     09 травня 2023 09:13

Молдова заборонить імпорт українського продовольства: у Мінекономіки заявили про дзеркальні заходи


Молдова планує приєднатись до рішення Європейського Союзу щодо імпорту сільгосппродукції з України.

Про це повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства Молдови.

Як зазначається, Молдова має намір приєднатися до рішення ЄС про введення тимчасових заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику походженням з України, водночас дозволивши їхній транзит.

Міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля на зустрічі з українським колегою Миколою Сольським повідомив, що у молдовських сховищах перебуває значна кількість зернових, і це викликає у фермерів побоювання, що їм не вистачить місця для нового врожаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Водночас тенденція експорту вітчизняного зерна є низхідною, витрати на логістику зросли, а ціни на міжнародних біржах обвалилися. Нашим аграріям необхідно максимально ефективно використати запаси зерна та підготуватися до нового сільськогосподарського сезону”, — сказав Володимир Боля.

У відповідь на обмеження, впроваджені Молдовою проти українського імпорту, в уряді готують постанову про заборону молдовського імпорту. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — Торговий представник України Тарас Качка кореспонденту Європейської правди.

“Ми повідомили Кишинів — будь-яке обмеження з боку Молдови буде вважатися вкрай недружнім кроком і потягне за собою невідкладну заборону всього імпорту з Молдови”, — зазначив Тарас Качка.

За його словами, введення такої заборони вже погоджено та запущено у підготовку.

Чому Молдова хоче заборонити український імпорт

Нагадаємо, минулого тижня міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля заявив, що його країна ймовірно запровадить обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Водночас Боля додав, що уряд Молдови хоче компенсувати аграріям акциз на дизельне пальне, яке вони використовують, і запровадити субсидії для купівлі засобів для захисту рослин і добрив.

Раніше,  травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Як зазначається, заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також