Новини / Політика     06 травня 2023 09:01

Молдова планує обмежити імпорт української агропродукції


Молдова ймовірно приєднається до заборони, яку ввели деякі інші європейські країни. Міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля заявив, що його країна ймовірно запровадить обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції.

Про це повідомляє NewsMaker.

Очільник міністерства сільського господарства під час розмови з головою делегації ЄС у Молдові Янісом Мажейксом розповів про намір ввести “заходи, які запровадили деякі країни ЄС щодо імпорту зернових та олійних культур з України”.

Водночас Боля додав, що уряд Молдови хоче компенсувати аграріям акциз на дизельне пальне, яке вони використовують, і запровадити субсидії для купівлі засобів для захисту рослин і добрив.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, 3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Як зазначається, заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також