Новини / Логістика     07 липня 2022 16:54

Модернізація портів на Дунаї обійдеться у $200 млн — МІУ

Програма з розбудови річкових шляхів вантажних перевезень включатиме чотири компоненти і потребуватиме $200 млн інвестицій.

Проєкти зі збільшення пропускної спроможності українських портів на Дунаї до 25 млн тонн вантажів на рік потребують до $200 млн інвестицій. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляють “Порти України”.

Наразі в МІУ зосереджені на удосконаленні експортних можливостей, зокрема портів на Дунаї. Якщо в березні через них було відвантажено 400 тис. тонн, то зараз ця цифра сягає 1,5 млн тонн, і надалі зростатиме зазначив Кубраков. Для збільшення пропускної можливості розробили програму з модернізації портів на Дунаї.

За словами міністра, програма з розбудови річкових шляхів вантажних перевезень включатиме чотири компоненти і потребуватиме $200 млн інвестицій.

По-перше, йдеться про подальшу імплементацію проекту з навігації “Дунай—Чорне море” та роботи з днопоглиблення в портах Рені та Ізмаїл. По-друге, Україні потрібно модернізувати існуючі судна, а згодом і розпочати будівництво нового навігаційного флоту.

Третім компонентом програми розвитку вантажоперевезень Дунаєм має стати безпосередньо модернізація портів Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ для збільшення їхньої пропускної спроможності.

“Порти Дунаю вже демонструють фантастичні результати, але ми плануємо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік”, — наголосив міністр.

Нарешті, за його словами, потрібно створити умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, зокрема побудувати з ними пряме залізничне сполучення.

“Ми хочемо збільшити потужності залізниці Ізмаїл—Рені, що зробить нас ще більш ефективними”, — резюмував Кубраков.

Нагадаємо, єдині діючі на сьогодні в Україні порти — Рені та Ізмаїл. Вони працюють на рівні своїх існуючих пропускних можливостей: доля зернових перевезень портів зросла з 12% до 81% з початку року, хоча історично вона у загальних обсягах перевалки була незначною.

Справжні наслідки блокування українських чорноморських портів почнуться у липні 2022 року. Ціни на продовольство у європейських країнах зростуть щонайменше на 20-30%.

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.

Європейський Союз намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів рф неможливо вивезти морем.

Блокуючи українські порти та не дозволяючи Україні експортувати зерно, російський диктатор володимир путін навмисно провокує голод у світі, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на форумі GLOBSEC 2022 у Братиславі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також