Новини    03 червня 2022 10:30

путін навмисно блокує зерно і провокує голод у світі – Єврокомісія

ЄС робить усе можливе, щоб допомогти доправити це зерно на зовнішні ринки іншими шляхами

Блокуючи українські порти та не дозволяючи Україні експортувати зерно, російський диктатор володимир путін навмисно провокує голод у світі, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на форумі GLOBSEC 2022 у Братиславі.

Вона наголосила, що ЄС робить усе можливе, щоб допомогти доправити це зерно на зовнішні ринки іншими шляхами.

“путін блокує експорт зерна через Чорне море. Жахливо бачити, що путін навмисно – навмисно! – блокує поставки зерна для світу. 50 відсотків Всесвітньої продовольчої програми припадає на українське зерно. Нам це зерно конче необхідне. Але він веде свою війну, не відчуваючи найменшої відповідальності за те, що одного дня він постане перед фактом, що з його вини люди помирають від голоду, що голод повертається і є знову рушійною силою у світі. Зараз він свідомо бомбардує та знищує українські сховища зерна”, – заявила президент Єврокомісії.

Вона нагадала, що в Україні заблоковано понад 20 мільйонів тонн зерна, і Євросоюз встановив спеціальні “коридори солідарності”, щоб допомогти вивезти збіжжя суходолом. Це непросте завдання, але, за словами фон дер Ляєн, всі зусилля себе виправдовують.

Нагадаємо, міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що посуха, пандемія коронавірусу та російська війна в Україні можуть викликати у світі “найсильніший з часів Другої світової війни” голод.

Якщо українські чорноморські порти не будуть розблоковані найближчим часом, у липні на світовому продовольчому ринку почнеться справжня паніка.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...