Новини / Трейдинг     18 лютого 2021 11:40

Експортні ціни української соняшникової олії перевищили $1370/т

Трейдери сподіваються на стабілізацію ринку рослинних олій внаслідок збільшення пропозиції соєвого комплексу з Південної Америки і пальмової олії Малайзією

Експортні ціни на українську соняшникову олію 17 лютого сягнули позначки $1375 за 1 тонну на умовах FOB. Про це повідомили у компанії Agraritel. Закупівельні ціни на соняшник наразі зростають на тлі дефіциту пропозиції до якої додалися складнощі логістики – внаслідок різкого погіршення погодних умов на більшості території України виникли перешкоди з поставками сировини на переробні підприємства.

Втім, як повідомляє Grain Trade, підвищення експортних цін на соняшникову олію до дозволило переробникам підняти закупівельні ціни на соняшник до 22500-23200 грн/т ($810-835/т з ПДВ) з доставкою на завод. Але не всі переробники можуть купувати сировину за максимальними цінами, особливо з огляду на зниження цін на соняшниковий шрот слідом за фуражною пшеницею та кукурудзою.

ЧитайтеІгор Петрашко: державна підтримка агрострахування необхідна фермерам

Наразі трейдери сподіваються на зростання пропозиції пальмової і соєвої олії, що стабілізує глобальний ринок рослинних олій. Зокрема, очікується збільшення продажів сої і соєвої олії з Південної Америки. Крім того, за даними асоціації переробників сої (NOPA), в січні обсяг переробки сої в США сягнув 5,025 млн тонн, що на 4,2% перевищило показник січня 2019 р та стало другим історичним рекордом.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що весна-2021 буде теплою із помірними опадами – Гідрометцентр.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також