Новини / Логістика     05 червня 2022 18:47

Порти Дунаю рекордно наростили обсяг перевезення зернових

Вартість перевалки вантажів у дунайських портах за місяць виросла в 4 рази.

Єдині діючі на сьогодні в Україні порти — Рені та Ізмаїл. Вони працюють на рівні своїх існуючих пропускних можливостей: доля зернових перевезень портів зросла з 12% до 81% з початку року, хоча історично вона у загальних обсягах перевалки була незначною. Про це ідеться у матеріалі на Еlevatorist.

Наразі портам не вистачає флоту під завантаження, тому “Українське дунайське пароплавство” (УДП) розпочало продаж фрахту через систему Prozorro, щоб забезпечити рівний і прозорий доступ до фрахтування флоту в умовах його дефіциту.

Водночас вартість перевалки вантажів у дунайських портах за місяць виросла в 4 рази. До повномасштабної війни ставка перевалки була на рівні $5-6/т, вартість флоту по маршруту до Констанци (Румунія) $9-10/т, то з початком воєнних дій вона зросла до $12/т, та кожні 5 днів збільшувалася.

“Спочатку ціна трансформувалася в євро, потім ціна у квітні зросла до є15/т, травень вже номінували по є20/т. Вартість флоту зросла в середньому в три-чотири рази”, — зазначив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.

Своєю чергою, Мінагрополітики повідомило, що працює над розв’язанням проблеми із завищеними цінами на перевалку українського зерна. За словами першого заступника міністра агрополітики України Тараса Висоцького, обговорювалися дві альтернативи: або компанії все-таки почнуть адекватно реагувати й повернуться до нормальних ринкових ставок, або буде запроваджено державне регулювання цін.

Нагадаємо, справжні наслідки блокування українських чорноморських портів почнуться у липні 2022 року. Ціни на продовольство у європейських країнах зростуть щонайменше на 20-30%.

Засновник компаній MV Cargo та групи компаній “ТІС” Андрій Ставніцер виступив категорично проти ідеї вивезення українського зерна та інших вантажів до портів Литви та Латвії через РБ.

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.

Раніше міноборони Великої Британії закликало рф негайно розблокувати експорт зерна з України.

Європейський Союз намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів рф неможливо вивезти морем.

Блокуючи українські порти та не дозволяючи Україні експортувати зерно, російський диктатор володимир путін навмисно провокує голод у світі, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на форумі GLOBSEC 2022 у Братиславі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також