Новини / Рослинництво     11 березня 2023 15:23

Японія надасть фермерам Харківщини насіння кукурудзи та соняшнику


Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи для весняної посівної.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що уряд Японії закупив насіння на суму понад $1 млн. Воно вже доставлене на склади України, і харківські аграрії зможуть подати заявки на його отримання через Державний аграрний реєстр.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський розповів, що Україна і Японія домовились про створення навчальної програми для українських студентів на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва у межах обміну.

“Ми й надалі допомагатимемо українським агровиробникам критично важливими ресурсами”, — зазначив голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє.

Нагадаємо, у районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.  У клубі є спеціальна шафка, куди кожен може принести власноруч зібране насіння, вказавши від кого воно, який сорт, якого року тощо. Цим насінням у сезон висадження може скористатися кожен охочий — вибрати щось для власного городу чи балконного саду.

МХП безкоштовно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також