Новини / Рослинництво     21 квітня 2020 16:09

В Україні міліють річки та озера – як це вплине на агросферу

Через дефіцит води в країні у першу чергу постраждають аграрії. Їм збираються зменшити ліміт використання води на зрошення полів. А це негативно може вплинути на врожайність.

У Держагентстві водних ресурсів України повідомили, що цього року в країні мають скоротити використання води. Її рівень в  річках впав на метр-півтора, скорочуються запаси. За словами в.о. глави держагентства Михайла Хорєва, обмежувальні заходи не пов’язані з подачею води. Першою на собі відчує водний дефіцит агросфера.

Читайте: Як агросектору вижити в умовах зміни клімату – поради експертів

Хорєв пояснює, що у кожного користувача-аграрія є погодження на спеціальне використання води. Існують певні ліміти – саме вони й мають зменшитися на деякий період. Мова йде про зрошення – підведення води до полів, де не вистачає вологи. А в Україні стрімко збільшується кількість регіонів, де без зрошення вирощувати культури неможливо. Херсонська область взагалі може перетворитися на пустелю. Там аграрії заповнюють зрошувальні системи не з річок, а з штучних водойомів, запаси яких теж скорочуються.

«У нас цього року була дуже посушлива зима та  осінь, і зараз навесні практично не випадає жодних опадів. Десь маленький дощик … Цього недостатньо, щоб наситити ґрунт, який і так за час зими був абсолютно висушений», – говорить начальник басейнового управління нижнього Дніпра Ігор Андрієнко.

Такого осінньо-зимового періоду не було останні 120 років, стверджують експерти. Рівень води у Дніпрі стрімко падає. Та ж сама ситуація з Россю, Сулою, озером Свитязь, Шацькими озерами, пересихають і колодязі.

Через те, що аграріям доведеться скоротити використання води для поливу – не буде й рекордного врожаю – прогнозують фахівці.  За найпесимістичними прогнозами екологів, через глобальне потепління степ дійде до Києва вже через 20 років. А через півстоліття Дніпро може обміліти вдвоє.

Джерело: Сьогодні.

Фото: unsplash.com

Як повідомляв LANDLORD, вчені з’ясували, як сповільнити глобальне потепління.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також