Новини / Інвестиції     27 вересня 2023 09:04

МХП отримає близько 30 мільйонів доларів кредиту від IFC на виробництво біометану


Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку надасть ТОВ “Вінницька птахофабрика” (дочірня компанія агрохолдингу МХП) кредит до $30 млн для фінансування модернізації та розширення потужностей заводу з виробництва біометану з сільськогосподарських відходів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті IFC.

Загальну вартість проєкту оцінюють у $52 млн. Окрім кредиту IFC, МХП розраховує в його фінансуванні на власні кошти. Передбачається також, що проєкт підтримають гарантією на $15 млн з боку European Fund for Sustainable Development Plus, Великої Британії та інших донорів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що компанія вже управляє двома біогазовими заводами для переробки гною зі своїх ферм на “зелену” енергію. У межах своєї стратегії декарбонізації МХП планує збільшити виробництво біометану в Україні шляхом модернізації та розширення потужності своїх біогазових установок у кілька етапів. Перший етап, який фінансуватиметься в межах проєкту, слугуватиме демонстрації життєздатності виробництва скрапленого біометану.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

Інвестиції направлять на біогазовий завод у с. Василівка (Гайсинський р-н, Вінницька обл.).

Нагадаємо, МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Раніше уряд схвалив два законопроєкти, які націлені на стимулювання запуску біоенергетичних проєктів.

Посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9597 “Про внесення змін до Закону України “Про альтернативні види палива” щодо створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива” про створення реєстру установок, які як єдине паливо.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також