Новини / Фінанси     13 лютого 2019 14:38

Міжнародні інвестори надаватимуть українським фермерам фінансування під аграрні розписки – Хелен Фейрлемб

Українські фермери вже готові до співпраці з міжнародними партнерами та інвесторами. Вони активно експортують та мають за кордоном позитивну репутацію перспективних бізнесменів. Тому міжнародні фінустанови та організації можуть видавати їм кредити під аграрні розписки.

Про це заявила Хелен Фейрлемб, керівник проекту “Аграрні розписки в Україні”, під час круглого столу.

«Той час, поки я жила та працювала в Україні, був для мене найкращим часом у моїй кар’єрі. Тому що українські фермери – справжні бізнесмени. Вони створюють бізнес для наступного покоління. Я бачу багато молодих людей із великим потенціалом. Вони вже заявили про себе на ринку, тому отримання коштів із-за кордону під аграрні розписки – лише справа часу», – наголосила Хелен Фейрлемб.

ЧитайтеАграрні розписки: чим корисні та як отримати

За її словами, українські фермери за останні кілька років здолали настільки багато складнощів і перешкод, що вийти на міжнародний рівень для них не стане чимось надто складним. Вітчизняні виробники вміють вирощувати якісну продукцію, розуміють, як її експортувати, знають, що таке курс та його коливання та використовують сучасні технології.

Крім того, в Україні вже є іноземні інвестори. Це – банки з іноземним капіталом, інвестиційні компанії, міжнародні фонди. Тож, по суті, українців уже кредитують міжнародні установи.

Механізм аграрних розписок прийшов в Україні з Бразилії. Там теж існував мораторій на продаж землі, тому її не можна було віддати під заставу чи продати. Тож, коли мораторій зняли, кількість аграрних розписок була настільки великою, що вони стали цінними паперами. І на ці документи з’явився попит як серед населення, так і серед компаній. Тому експерти прогнозують: зі зняттям мораторію на продаж землі в Україні, аграрні розписки стануть ще одним додатковим інструментом для залучення інвестицій.

За кілька років свого існування аграрні розписки довели свою ефективність.

Особливо це актуально сьогодні в Україні, де все ще існує мораторій на продаж землі й, відповідно, фермери не можуть надати власну землю під заставу, стверджує Джейсон Пеллмар, керівник регіонального офісу в Україні, Білорусі та Молдові IFC (Група Світового банку).

Читайте: Валюта під аграрні розписки: ТОП-5 можливостей для аграріїв

«Аграрні розписки – це гнучкий інструмент, яким можуть користуватися господарства різних розмірів та які вирощують абсолютно різну продукцію. Наприклад, нещодавно їх почали надавати під часник, кавуни, моркву та іншу продукцію», – зазначив Пеллмар.

Як раніше повідомляв Landlord, за 3 роки дії програми аграрних розписок в Україні сільськогосподарські виробники залучили для своєї діяльності понад 5 млрд грн. Крім того, з 2018-го 6 банків по всій Україні приймають їх як заставу при оформленні кредитів. Так, до ініціативи доєдналися «ОТП банк», «Агропросперіс», «Піреус», «Укрсіббанк», «Пумб», «Правекс».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також