Новини / Рослинництво     12 жовтня 2020 17:20

Мінус 8 млн т: УЗА знизила прогноз валового збору в Україні

Виробництво основних пізніх культур в Україні знижено через посуху, що вразила посіви кукурудзи та соняшника у південному і центральному регіоні

Українська зернова асоціація (УЗА) сьогодні оприлюднила свій новий жовтневий звіт виробництва зерна та олійних культур у поточному сезоні. Згідно із даними асоціації, у поточному сезоні Україна недорахується 8 млн т врожаю: показники було знижено із 95,6 млн т (вересневий прогноз) до 87,5 млн т.

Зрозуміло, що пропорційно знизились і обсяги очікуваного експорту – із 56,3 млн т до 53,9 млн т.

Помітно «постраждала» кукурудза: обсяги, що прогнозувалися у вересні (35,3 млн т) було знижено на 2,8 млн т до 32,5 млн т. На результати збору культури вкрай негативно вплинула посушливі погодні умови кінця літа – початку осені. Обсяг відвантажень кукурудзи за кордон очікується на рівні 27,2 млн т (проти пронозу 29 млн т у вересні).

Читайте: Виставка ІнтерАГРО 2020 пройде 28–30 жовтня

Вкрай негативні очікування мають експерти і стосовно валового виробництва насіння соняшника – вересневий прогноз у 16,1 млн т. було скоректовано до 12,9 млн т. В УЗА привертають увагу на значне зниження врожайності культури – з очікуваних 2,5 т/га до 2 т/га через посуху, що охопила деякі регіони України.

Крім того, зниження зазнали прогнози щодо обсягів збору пшениці (на 1,3 млн т до 25,3 млн т) та ячменю (на 0,3 млн т до 8 млн т). При цьому обсяг експорту пшениці, як і раніше, оцінюють в 17,5 млн т – саме цю цифру зафіксовано у меморандумі між учасниками ринку та мінекономіки України.

Що стосується сезону 2021/2022, то поки що озиминою засіяно 47% від запланованої площі (або 3,85 млн га). В УЗА зазначають: дощі, які днями пройшли по території країни, збільшили показники зволоженості ґрунтів та покращили перспективи успішного проростання озимих.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уперше в історії новим генеральним директором СОТ стане жінка.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також