Новини / Політика     11 жовтня 2020 12:01

Новим генеральним директором СОТ уперше в історії стане жінка

До фінального третього раунду консультацій вийшли дві претендентки: очільниця міністерства торгівлі Республіки Корея Ю Мен Хі і колишня керуюча директорка Світового банку Нгозі Оконджо-Івеала

Новим генеральним директором Світової організації торгівлі уперше в історії стане жінка: 7 листопада буде оголошено ім’я переможця третього раунду консультацій з обрання керівника СОТ, який пройде 19-27 жовтня 2020 року. З п’яти кандидатів до фінального раунду обрані дві претендентки: очільниця міністерства торгівлі Республіки Корея Ю Мен Хі і колишня керуюча директорка Світового банку Нгозі Оконджо-Івеала. Про це повідомили у пресслужбі СОТ.

«Процес вибору нового генерального директора був запущений 14 травня, коли колишній очільник Роберто Азеведо повідомив членам СОТ, що він піде зі свого поста за рік до закінчення терміну його повноважень. Згодом 31 серпня він покинув свій і голова генради СОТ Девід Вокер негайно приступив до процедур призначення генерального директора», – говориться у повідомленні пресслужби.

Читайте: Інна Александрова: екстремальний тест-драйв

Нгозі Оконджо-Івеала за час своєї кар’єри вона працювала міністром фінансів і міністром закордонних справ Нігерії. У Світовому банку обіймала низку високих посад, включаючи посаду керуючого директора (друга за важливістю позиція в банку). Наразі Оконджо-Івеала очолює Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI).

Кандидатка від Республіки Корея Ю Мен Хі була першою жінкою, що очолила міністерство торгівлі країни і є визнаним фахівцем з питань міжнародної торгівлі, зокрема, брала участь у ключових для Республіки Корея торгових переговорах з США та Китаєм.

«Результат консультацій створює історичний прецедент для СОТ, оскільки він гарантує, що сьомий генеральний директор стане першою жінкою, яка очолила організацію», – підкреслив Девід Вокер.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що за прогнозом СОТ обсяги світової торгівлі товарами у 2020 році впадуть на 9,2%.

Фото: WTO

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також