Новини / Тваринництво     24 серпня 2023 10:10

Мінагрополітики запроваджує нову процедуру фармакологічного нагляду за обігом ветеринарних ліків


Відповідний наказ міністерства № 1397 “Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань обігу ветеринарних лікарських засобів” ухвалено з метою виконання Угоди про асоціацію з ЄС, йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

“Нова процедура сприятиме надходженню на внутрішній ринок та обіг якісних, безпечних і ефективних ветеринарних лікарських засобів. Матиме позитивний вплив на безпечність харчових продуктів, здоров’я продуктивних та непродуктивних тварин. Також громадяни у яких погіршилось здоров’я після контактування з ветеринарними лікарськими засобами, зможуть залишити повідомлення про побічну дію таких ліків в Національній системі ветеринарного фармакологічного нагляду”, — пояснюють у міністерстві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Наказом також визначені вимоги:

  • до кваліфікації особи, відповідальної за виробництво та імпорт ветеринарних лікарських засобів;
  • до порядку здійснення ветеринарного фармакологічного нагляду;
  • до форми та змісту опису корпоративної системи фармакологічного нагляду щодо кожного ветеринарного лікарського засобу, що вводиться в обіг;
  • до належної практики фармакологічного нагляду щодо ветеринарних лікарських засобів.

Наказ вводиться в дію одночасно з введенням в дію Закону України “Про ветеринарну медицину” (від 04 лютого 2021 року № 1206-IX). Закон вводиться в дію через рік з дня припинення або скасування воєнного стану.

Читайте також: В Україні впроваджені уніфікований підхід до реєстрів кормів та каталогу кормових матеріалів

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювала перед Урядом України відновлення ветеринарного контролю на молоко та молочні продукти з Республіки Польща.

Уряд затвердив Постанову, яка містить нові правила для післядипломної освіти фахівців ветеринарної медицини. “Положення про післядипломну освіту та інші форми підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини” розроблені Міністерством аграрної політики та продовольства України на виконання  Закону України “Про ветеринарну медицину”.

Держпродспоживслужба може уповноважити вже існуючі наукові установи на виконання функцій Національної установи щодо кормових добавок та різних видів ветеринарних послуг.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також