Новини    30 січня 2018 17:25

Микольска: Закон про експортне агентство потрібно міняти


Українські та іноземні експерти проаналізували чинний закон про експортно-кредитне агентство (ЕКА) та виявили у ньому ряд прогалин. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

«Також, разом з українськими та іноземними експертами ми проаналізували чинний Закон і виявили у ньому ряд прогалин. Наразі ризики та недоліки опрацьовані і знайшли відображення у відповідному законопроекті, який плануємо подати на затвердження Уряду у лютому цього року. Потім його буде передано на розгляд відповідних парламентських комітетів», – заявила вона

Та додала, що на створення Експортно-кредитного агентства є 200 млн гривень з необхідних 346 млн гривень

«Як уряд, так і парламент, несемо спільну відповідальність за створення ЕКА. Адже на момент прийняття чинного закону в бюджеті не було закладено на це необхідних коштів. Наразі в бюджеті є 200 млн грн із необхідних 346 млн грн. на створення установи. Але ми починаємо запуск із цим ресурсом, бо це життєво-необхідно і сподіваємося, що при перегляді бюджету розмір суми буде збільшено», – заявила вона.

За її словами, проекти установчих документів необхідних для створення ЕКА вже розроблені. Наступного місяця планується його затвердження урядом. Також вже є проект постанови Кабінету Міністрів України щодо правил діяльності ЕКА.

«Йдемо за планом. Вчора провели робочу зустріч під головуванням Степан Кубів за участю народних депутатів, представників Мінфіну, Мін’юсту, НБУ, АТ “Укрексімбанк”, Національного комітету з промислового розвитку та Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні. Обговорили наступні кроки по створенню ЕКА, його фінансуванню, що має відповідати Меморандуму про економічну і фінансову політику з МВФ, а також законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства», – написала Микольська

Кабінет Міністрів має намір створити Експортно-кредитне агентство в першому кварталі 2018 року. ЕКА має буде на добровільних засадах страхувати, надавати гарантії за договорами, що забезпечує розвиток експорту. Засновником установи буде Кабінет Міністрів з пакетом акцій в 50% + 1 акція.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...