Новини / Фінанси     28 березня 2023 14:11

На Прикарпатті влада доплачуватиме за утримання худоби і бджіл


У Івано-Франківській міській громаді склалася катастрофічна ситуація з тваринництвом, тож тут вирішили допомагати всім домогосподарствам, які займаються утриманням тварин, і таким чином розвивати галузь.

Про це розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в ефірі “Західний Полюс”.

“Для нас важливо, щоб сільське господарство працювало, вироблялася продукція, і люди були самозайняті. Тому ми готові це частково фінансувати з бюджету. Це одноразова допомога мешканцям Івано-Франківської громади”,  — зазначив Марцінків.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За його словами, господарі, які утримують корів, за кожну голову можуть отримати по 3 тис. грн, за вівцю —  2 тис. грн, коня  — 5 тис. грн, також за кожну бджолосім’ю — 200 грн.

Руслан Марцінків додав, що також є допомога для господарств, які мають полив та парники.

Нагадаємо, у Бурштині на Прикарпатті планують побудувати завод з переробки кукурудзи на крохмаль. Для будівництва ТОВ “Екоінвест Прикарпаття” взяло в оренду земельну ділянку у 12 га.

На території колишнього цукрового заводу у м. Городенка Івано-Франківської області планують створити індустріальний парк з глибокого перероблення кукурудзи.

У селі Пістинь, що на Івано-Франківщині, містяни вже викупили всіх свиней у рідному Косівському районі, тепер шукають по інших. Все для того, щоб приготувати й передати на фронт домашні ковбаски, паштети, тушкованки та м’ясні каші.

Школярі з Івано-Франківська створили дрон-міношукач з екологічного пластику. Матеріал винахідники отримали з відходів переробки кукурудзи. Зараз вихованці гуртка робототехніки шукають способи його збуту.

В Івано-Франківській області KMZ Industries завершили монтаж найбільшої у 2022 році зерносушарки Вrice-Вaker. Продуктивність Brice-Baker SCN 18/96 становить 256 т/год по пшениці при знятті 5% вологи.

Торік міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликав мешканців громади почати обробляти сільськогосподарські землі, оскільки є необхідність у запасі продуктів. Необроблені сільськогосподарські ділянки мер міста погрожує вилучати на потреби ЗСУ.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також