Новини / Рослинництво     23 квітня 2019 14:33

Логістичний центр у Киргизстані став хабом між місцевими фермерами і шкільними їдальнями

Пілотна програма ФАО у Киргизстані розрахована на те, щоб допомогти дрібним фермерським господарствам налагодити ринки збуту, забезпечуючи при цьому школярів якісним і здоровим харчуванням.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Фермери становлять понад 25% всього ринку праці в Киргизстані, і багато з них стикаються з бар’єрами на шляху зростання і розвитку. Хтось не має можливості відповідати умовам за обсягом виробництва, яких вимагають певні договори, хтось не має ресурсів для отримання сертифікатів якості своєї продукції. Без контракту, за відсутності належних потужностей для зберігання фермерам доводиться витрачати більше часу на пошук покупців, а потім ще продавати свою продукцію на перенасиченому ринку.

«Восени ціни на сільськогосподарську продукцію падають, – розповідає Азамат Боскебаев, який вирощує овочі, зерно і конюшину. – Для фермера це означає збиток».

Водночас деякі школи не можуть знайти джерела безперебійного постачання якісних продуктів для харчування дітей. До прикладу, на період навчального року одна школа потребує близько 9,2 т картоплі, 4,2 т моркви і 2,6 т цибулі, не кажучи про необхідні решту овочів. У школах немає складів, тому адміністрації доводиться закуповувати продукти дрібними партіями.

Читайте: 6 способів навчити дітей цінувати їжу й поважати фермерів, які її виробляють

Для вирішення цих проблем у рамках пілотної програми з налагодження взаємодії між місцевими фермерами та Національною програмою шкільного харчування Киргизстану ФАО в місті Кемін створює логістичний центр.

Логістичний центр складається з трьох складських приміщень для зберігання картоплі, овочів та іншої продукції

Маючи лабораторію і складські потужності, логістичний центр може сертифікувати, закуповувати і зберігати місцеву сільськогосподарську продукцію, а потім продавати і доставляти її в довколишні школи. У результаті логістичний центр усуває головну нестиковку: неможливість отримання дрібними фермерами сертифікації своєї продукції, необхідної, щоб продукти потрапили в шкільну їдальню або були відвантажені кудись іще.

Ця пілотна програма є частиною проекту ФАО «Розвиток потенціалу для зміцнення продовольчої безпеки ряду країн Кавказу і Центральної Азії». Хоча в Киргизстані вона впроваджена лише для 29 шкіл, її успішність могла б послужити прикладом для подібних ініціатив по всій країні.

Раніше в Киргизстані не було ефективного механізму забезпечення кооперації між фермерами та школами. Але оскільки шкільні їдальні потребують якісних овочів цілий рік, Національна програма шкільного харчування Киргизстану могла б стати для місцевих фермерів стійким ринком продажів і одночасно забезпечити постачання продовольством дітей і стимулювати розвиток місцевої економіки.

Landlord раніше повідомляв про те, що у світі голодує 113 млн людей. ФАО назвала 8 країн з найбільшим дефіцитом продовольства.

Читайте також