Новини / Аналітика     03 квітня 2019 12:00

У світі голодує 113 млн людей. ФАО назвала 8 країн з найбільшим дефіцитом продовольства

У 2018 році близько 113 млн людей у 53 країнах відчували гостру нестачу продовольства порівняно з 124 млн у 2017-му – такі дані озвучила ФАО 2 квітня у Брюсселі. Попри незначне зменшення показника, він все ще занадто високий. У доповіді організації наведено кричущі дані.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Відсутність продовольчої безпеки залишається глобальною проблемою. У доповіді, представленій спільно Європейським союзом, Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО) і Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП), наведено кричущі цифри:

  • Близько 113 млн людей у 53 країнах відчували гостру нестачу продовольства у 2018 р.
  • 143 млн людей в інших 42 країнах – всього за один крок від гострого голоду.
  • Майже дві третини людей, які відчувають гострий дефіцит продовольства, проживають у 8 країнах: Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Нігерії, Південному Судані, Судані, Сирії та Ємені.
  • У 17 країнах гострий голод або залишився на колишньому рівні, або посилився.
  • Зміни клімату і стихійні лиха у 2018 р. привели до гострої нестачі продовольства ще 29 млн людей.

Читайте: Циклон Ідай: продовольча безпека Мозамбіку опинилася під загрозою

З огляду на ці дані, Євросоюз продовжує нарощувати свої гуманітарні зусилля. За останні три роки ЄС виділив найбільший бюджет на надання гуманітарної допомоги та поліпшення харчування за всю історію – в цілому близько 2 млрд євро.

Landlord раніше повідомляв про те, що Bloomberg у «Гіді песиміста» на 2019 рік прогнозує катастрофічний неврожай зернових, викликаний змінами клімату, подальший голод і натовпи біженців до багатих країн.

Читайте також