Новини / Політика     10 вересня 2023 10:42

Лідери G20 закликали відновити “зернову угоду”

У спільній декларації G20 згадали необхідність припинення атак на портову інфраструктуру та відновлення постачання зерна з України

9 вересня лідери країн G20 опублікували спільне комюніке, у якому закликали відновити Чорноморську зернову угоду, мовиться у спільній декларації саміту G20.

У документі на 34 сторінки закликали відновити такий важливий експорт зерна з України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Стосовно блокування росією українських портів, у спільній заяві міститься заклик до “”повної, своєчасної та ефективної” реалізації зернової угоди для забезпечення “негайного та безперешкодного” постачання зерна, продовольства, добрив і сировини з України та рф.

Окрім цього, країни закликали негайно припинити атаки на інфраструктуру, що має значення для експортування зерна.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також