Новини / Рослинництво     30 березня 2023 14:26

Лайфхаки з грядки: сіємо і доглядаємо буряки (відео)


Проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Одним з викладених у Youtube відео є поради дачникам та фермерам, які допоможуть доглядати за буряками.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Читайте також: Лайфхаки з грядки: вирощуємо соковиту редиску навесні і восени (відео)

Буряки – найулюбленіша їжа космонавтів. У них найбільше заліза, ніж у всіх інших овочах, багато фолієвої кислоти, бору і марганцю. буряк – корисна їжа для дітей, а також для тих,  хто страждає на анемію, хвороби серця, судин та шлунково-кишкового тракту.

Починають сівбу буряків з вибору сортів: ранній “Кардинал”, середньостиглі “Єгипетська плоска”, “Мулатка” та “Червона куля”, пізні – “Бордо 237” та “Циліндр” – ідеально підходять для городніх робіт.

Коли сіяти буряки: буряки дуже чутливі до холоду. Тому їх не потрібно сіяти рано. Є великий ризик того, що вони підуть у гичку або закучерявляться і тоді плодів не буде взагалі. Тому найкращий час для посіву буряків – кінець квітня – початок травня.

Буряки сіють густо, їх краще прорвати, чим досівати. Рядочки робимо неглибокі, оптимально – 5 см.

Якщо потрібно, аби буряки проросли вже за кілька днів, то беремо ганчірку, змочуємо її водою і загортаємо в неї насіння годин на 10-12. На наступний день насінинки проклюнуться і тоді їх розкладають у рядочку.

Загорнуті рядочки треба добре утрамбувати. Чим щільніший контакт з ґрунтом, тим краще буряки проростуть.

Буряки треба рясно поливати від моменту сходу і протягом всього сезону. Чим краще їх поливають, тим краще вони зберігаються взимку у погребі.

Як виник проєкт “Лайфхаки з грядки”

Нагадаємо, у соцмережах стартував онлайн-серіал з порадами, як посіяти й виростити максимальний урожай на присадибній ділянці – “Лайфхаки з грядки”. Ведучою стала авторка популярного блогу про сад, город та квіти Юлія Спасібова. Вона має 12-річний досвід садівництва й городництва на власній ділянці біля будинку.

“Лайфхаки з грядки” – це 5 відеосерій, тривалістю до 3 хвилин, що присвячені вирощуванню редису, моркви, огірків, буряків та синьо-жовтих айстр. Ведуча проєкту, Юлія Спасібова, ділиться своїм багаторічним досвідом, як з невеликої упаковки насіння зібрати максимальний урожай.

Читайте також: Лайфхаки з грядки: як сіяти і вирощувати соковиту моркву

До проєкту блогерка вирішила долучитись, бо побачила, як під час повномасштабної війни тисячі українців мігрували в регіони й потребували порад з вирощування овочів чи фруктів. Сьогодні міграція триває досі, тож питання самозабезпечення родин власними овочами буде актуальне протягом року.

Ідея створення освітнього онлайн-серіалу з корисним контентом з’явилася в межах щорічної благодійної акції “Посій насіння з МХП” від БФ “МХП-Громаді”. Цьогоріч завдяки цій ініціативі домогосподарства в регіонах отримають понад 155 тисяч наборів якісного насіння буряка, редиски, петрушки, кабачка, моркви, огірка, а також суміш айстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також