Новини / Овочівництво     28 березня 2023 15:12

Лайфхаки з грядки: як сіяти і вирощувати соковиту моркву


Проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Одним з викладених у Youtube відео є поради дачникам та фермерам, які допоможуть виростити смачну та соковиту моркву.

“Морква – досить холодостійка рослина. Тому її можна висівати від кінця березня і до кінця квітня. У цей період в ґрунті максимально необхідна кількість вологи для проростання насіння”, – радить Юлія Спасібова.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Блогерка також детально описала послідовність посіву та догляду за молодими сходами моркви:

  • Насіння моркви треба обирати якнайсвіжіше. Інакше воно втратить свої сходові властивості. Тобто чим давніше насіння, тим менше сходів ви отримаєте.
  • Робимо рядочок для моркви і добре його поливаємо. При поливі рядка холодною водою морква зійде за 10 днів. При поливі кип’ятком – за 5. У насіння моркви дуже багато аромаолій і саме вони блокують його швидке проростання. Коли полити кип’ятком, аромаолії випаруються і насіння швидко проросте.
  • Краще посіяти моркву густо, а потім прорідити. Коли морква проросте, з нею не треба робити нічого, поки не з`явиться 3-4 листочки, навіть не поливати.
  • При появі 3-4 листочків моркву треба прополоти і прорідити. Між морквинками має бути відстань 5-8 см. Якщо ви сіяли сорти типу “Шантане”, коли морквини короткі і товсті – лишайте 8 см, якщо ж сорти типу “Віталонга” з довгими і тонкими плодами, то досить 5 см.
  • Якщо хочете отримати врожай вже у червні – сійте моркву в березні під агроволокно.

Як виник проєкт “Лайфхаки з грядки”

Нагадаємо, у соцмережах стартував онлайн-серіал з порадами, як посіяти й виростити максимальний урожай на присадибній ділянці – “Лайфхаки з грядки”. Ведучою стала авторка популярного блогу про сад, город та квіти Юлія Спасібова. Вона має 12-річний досвід садівництва й городництва на власній ділянці біля будинку.

“Лайфхаки з грядки” – це 5 відеосерій, тривалістю до 3 хвилин, що присвячені вирощуванню редису, моркви, огірків, буряків та синьо-жовтих айстр. Ведуча проєкту, Юлія Спасібова, ділиться своїм багаторічним досвідом, як з невеликої упаковки насіння зібрати максимальний урожай.

До проєкту блогерка вирішила долучитись, бо побачила, як під час повномасштабної війни тисячі українців мігрували в регіони й потребували порад з вирощування овочів чи фруктів. Сьогодні міграція триває досі, тож питання самозабезпечення родин власними овочами буде актуальне протягом року.

Ідея створення освітнього онлайн-серіалу з корисним контентом з’явилася в межах щорічної благодійної акції “Посій насіння з МХП” від БФ “МХП-Громаді”. Цьогоріч завдяки цій ініціативі домогосподарства в регіонах отримають понад 155 тисяч наборів якісного насіння буряка, редиски, петрушки, кабачка, моркви, огірка, а також суміш айстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також