Новини / Рослинництво     29 березня 2023 14:24

Лайфхаки з грядки: вирощуємо соковиту редиску навесні і восени (відео)


Проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Одним з викладених у Youtube відео є поради дачникам та фермерам, які допоможуть швидко та якісно виростити редиску навесні та восени.

Лікарі кажуть, що редис помічний при весняній втомі і сонливості. Його вирощування є дешевим і починається від кінця лютого. Ранні сорти редиски “Зоря”, “Рубін” та “Дитячий” ідеально підходять для наших кліматичних умов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Блогерка також детально описала послідовність посіву, догляду за редискою та боротьби з хрестоцвітними блішками:

  • Редиску краще висівати до початку квітня і тривалого світлового дня, можна сіяти під біле агроволокно.
  • Редиску можна сіяти не лише навесні (орієнтовно до 10 квітня), але й на осінь (після 20 серпня). Тоді ви зберете другий урожай приблизно в жовтні.
  • Рядочки слід робити глибиною приблизно 3 см, добре їх полити перед закладанням насіння.
  • Кожну насінинку кладемо на відстані 3-4 см від іншої, тоді вам не треба буде проривати сходи через тиждень, коли вони зійдуть.
  • Важливо! Редис буде сходити лише на тих грядках, де немає грудочок, тому землю треба добре подрібнити.
  • Редис важливо рясно поливати одразу після того, як зійде. Його неможливо перелити і він чудово “почуватиметься” у болоті. При нестачі вологи редис стає сухим, трухлявим, гірким і несмачним.
  • Якщо ви побачили маленькі дірочки на листі редиски, то це означає, що в розсаді завелися хрестоцвітні блішки. Це практично єдиний і найбільший ворог редиски. Щоб його знешкодити, або накриваємо редиску агроволокном, або рясно посипаємо попелом.

Як виник проєкт “Лайфхаки з грядки”

Нагадаємо, у соцмережах стартував онлайн-серіал з порадами, як посіяти й виростити максимальний урожай на присадибній ділянці – “Лайфхаки з грядки”. Ведучою стала авторка популярного блогу про сад, город та квіти Юлія Спасібова. Вона має 12-річний досвід садівництва й городництва на власній ділянці біля будинку.

“Лайфхаки з грядки” – це 5 відеосерій, тривалістю до 3 хвилин, що присвячені вирощуванню редису, моркви, огірків, буряків та синьо-жовтих айстр. Ведуча проєкту, Юлія Спасібова, ділиться своїм багаторічним досвідом, як з невеликої упаковки насіння зібрати максимальний урожай.

Читайте також: Лайфхаки з грядки: як сіяти і вирощувати соковиту моркву

До проєкту блогерка вирішила долучитись, бо побачила, як під час повномасштабної війни тисячі українців мігрували в регіони й потребували порад з вирощування овочів чи фруктів. Сьогодні міграція триває досі, тож питання самозабезпечення родин власними овочами буде актуальне протягом року.

Ідея створення освітнього онлайн-серіалу з корисним контентом з’явилася в межах щорічної благодійної акції “Посій насіння з МХП” від БФ “МХП-Громаді”. Цьогоріч завдяки цій ініціативі домогосподарства в регіонах отримають понад 155 тисяч наборів якісного насіння буряка, редиски, петрушки, кабачка, моркви, огірка, а також суміш айстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також