Китайці почали бурити яму глибиною 10 000 метрів – заявляють, що “шукають нафту” (відео)

За даними китайського державного інформаційного агентства Сіньхуа, зараз ведуться роботи з копання 11 100-метрової свердловини (36 417 футів) у пустелі Такламакан на північному заході Китаю. Це еквівалентно понад 33 Ейфелевим вежам, поставленим одна на одну, пише Science Alert.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Нова розкопка не перевершить 12 262-метрову Кольську надглибоку свердловину в Росії (яка зараз занедбана) або 12 290-метрову нафтову свердловину BD-04A на нафтовому родовищі Аль-Шахін у Катар.
Вчені переконані, що пройшовши десяток шарів гірських порід, їм вдасться дістатися до порід крейдяного періоду — відомий як крейдяна система, вік якого налічує близько 145 мільйонів років.
Китайські геологи сподіваються, що свердловина значно покращить розуміння будови Землі, а також допоможе у пошуках запасів нафти і газу.
Очікують, що роботи триватимуть ще понад рік — до них залучать близько двох тисяч тонн обладнання та інструментів, включаючи бурові долота та бурильні труби.
Обладнання, яке використовують для створення свердловини, повинно витримувати температуру до 200 градусів за Цельсієм і атмосферний тиск приблизно в 1300 разів вищий, ніж на поверхні.
Вчені планують використовувати отримані дані для оцінки екологічних ризиків, наприклад землетрусів та вивержень вулканів.
Нагадаємо, дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.
Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.
Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.
Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.
Анна Лиса