Новини / Аналітика     22 листопада 2018 08:58

Космічне зондування ґрунтів за зарплату 6 тис. грн – як виживає українська агронаука


Фінансове забезпечення аграрної науки в Україні далеко недостатнє. У 2017 р. вчені НААН України отримали з держбюджету 400 млн грн, а заробили – один мільярд, тож повернули отримані на початку року кошти назад до скарбниці, Маючи великий потенціал, науковці працюють практично на ентузіазмі. Середня заробітна плата вчених становить 6800 грн.

Як українська агронаука виживає в сьогоднішніх умовах, розповів AgroPolit.com.

Якщо застосовувати досягнення вітчизняної агронауки, Україна може прогодувати понад мільярд людей (ще кілька років тому цю здатність оцінювали вдвічі менше), – стверджує президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало.

Читайте: Українським аграріям Спектр-Агротехніка пропонує техніку зі світовим ім’ям

Проте лише фанатичне захоплення справою мотивує українських учених працювати над пошуком вдалих сортів та видів, над впровадженням комп’ютерних технологій у сільське господарство – точне землеробство. Уже проводять космічне зондування ґрунтів для визначення їхньої якості та рівномірного внесення добрив. Беруть участь у всесвітніх проектах — банках насіння (Україна належить до 10 кращих світових банків насіння).

Українські агротехнології використовують у Казахстані, Туреччині, Узбекистані, Китаї, Індії, Пакистані. Зокрема в Узбекистані завдяки українцям отримали кукурудзу заввишки 5 м та 83 т силосу – урожай, небувалий навіть для України.

Нещодавно вивели 5 гібридів соняшнику, які дають високий урожай у засушливих умовах, – для Казахстану і Китаю. Наукові установи в Україні працюють на землях площею близько 350 га.

Учені вважають: щоб підтримати агронауку, держава має принаймні 1 % ВВП вкладати у перспективні програми НААН України, а ще — подбати про забезпечення житлом молодих учених. Також рекомендують, за прикладом США, створити інститути дорадництва.

Landlord писав раніше про те, що НААН завершує доопрацювання Програми реалізації Концепції реформування аграрної науки.

Фото: AgroPolit.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також