Новини / Політика     06 листопада 2018 09:40

Програму реформування аграрної науки має бути представлено протягом наступних 10 днів


Національна академія аграрних наук України завершить доопрацювання Програми реалізації Концепції реформування аграрної науки протягом наступних 10 днів. Про це заявив Президент НААН Ярослав Гадзало під час засідання Президії, присвяченого реформуванню галузі.

Він повідомив, що відповідна комісія була створена за наказом міністра АПК ще у 2015 році і напрацювала відповідні пропозиції, що були закладені в прийнятій загальними зборами НААН концепції. «Сьогодні ми підійшли впритул до фіналізації цієї роботи, залишилося усунути недоліки та врахувати зауваження», – зазначив Ярослав Гадзало.

У свою чергу в.о. першого заступника президента НААН Михайло Гладій підкреслив під час засідання, що сьогодні аграрна наука на теренах України має шанс зміцнити свої позиції в суспільстві та аграрному бізнесі, якщо її діяльність базуватиметься на двох «китах»: наукових дослідженнях та одночасному впровадженні в життя результатів цих досліджень. Це повинно стати нерозривним, органічним і послідовним процесом функціонування аграрної науки. Також Михайло Гладій висловив сподівання на розуміння та підтримку МОН і Мінагрополітики, Комітетів Верховної Ради з питань аграрної політики та наукової діяльності в реалізації Концепції реформування аграрної науки.

Ще однією провідною темою засідання стало обговорення проблем фінансування академії та наукових досліджень загалом. Оскільки науковці значно обмежені фінансово в державній підтримці, існує потреба шукати додаткові джерела фінансування і розширювати перелік платних наукових послуг. За словами Михайла Гладія, наявна експериментальна база Національної академії аграрних наук України спроможна, крім наукових завдань, на ринкових засадах нарощувати обсяги реалізації конкурентного насіння, порід тварин та технологій і збільшувати надходження фінансових ресурсів для фундаментальних і прикладних досліджень.

У підсумку засідання члени Президії підтримали в цілому Програму реалізації Концепції реформування аграрної науки, зобов’язавши відповідну комісію протягом наступних 10 днів доопрацювати документ з урахуванням пропозицій.

Фото: latifundist.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також