Новини / Логістика / Політика     29 вересня 2022 14:29

Мінагрополітики попередило про небезпеку зриву “зернової угоди”

Попри те, що угоду підтримують ООН та Туреччина, Кремль може все зірвати

Дуже складно передбачити, чи буде продовжено угоду з експорту українського зерна Чорним морем. Попри те, що угоду підтримують ООН та Туреччина, Кремль може все зірвати.

Про це розповів міністр аграрної політики України Микола Сольський на конференції Future of Food and Farming у Парижі 28 вересня, повідомляє видання Politico.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Зокрема, Сольський нагадав, що термін дії угоди закінчується в листопаді, але обговорювати шанси на її продовження дуже важко.

За його словами, попри згоду на угоду у липні, зараз Путін її критикує, розповсюджуючи дезінформаційні меседжі про те, що нібито переважна більшість експортованого зерна йде в багаті країни Європи, а не вразливі країни, які найбільше його потребують. Такі путінські заяви можуть означати, що угоду може бути розірвано.

“Дуже складно щось планувати… Я думаю, що продовження угоди буде для нас дуже тривожним питанням до моменту її підписання. У нас буде розуміння, станеться це чи ні ближче до кінця” – резюмував міністр.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

ДОВІДКА. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  За час роботи зернового коридору Україна експортувала близько 2,37 млн тонн агропродукції станом на 7 вересня. До країн Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, до Європи – 32 судна з 0,85 млн тонн, до Африки – 16 суден з 0,47 млн тонн.

Нагадаємо, що 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що Росію “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента Росії Володимира Путіна на “зернову угоду”.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також