Новини / Логістика / Політика     08 червня 2022 17:32

Україна вимагає гарантії безпеки при розблокуванні портів, – МЗС

МЗС України вбачає необхідним для забезпечення гарантій безпеки залучення військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря та постачання в Україну зброї для захисту узбережжя

Україна спільно з ООН та партнерами розглядає та опрацьовуй варіант створення гуманітарного коридору для експорту зерна з портів Одеси. На світ очікує продовольча криза, а заблокована українська аграрна продукція зможе врятувати людей від голоду.

Наразі Туреччина веде переговори з Росією та Україною задля перевезення до Туреччини українського зерна, але українська сторона наголошує, що будь-які домовленості, які не враховують інтереси України, будуть  відкинуті.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

В джерелі сказано: “Враховуючи нещодавній ракетний удар рф по зерновому терміналу в Миколаєві, не можемо виключати планів росії скористатися таким коридором для нападу на Одесу та південь України. Саме тому необхідними є дієві гарантії безпеки для відновлення судноплавства. Такі гарантії мають бути надані шляхом постачання Україні відповідної зброї для захисту узбережжя від загроз з моря і шляхом залучення військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря”

Читайте також: Україна увійшла до двадцятки країн, яким загрожує голод

Станом на сьогодні з початку війни Україна постачає зерно на світовий ринок вантажівками, залізницею та річковим транспортом. Але ресурси таких типів перевезень дуже обмежені, тому існує імовірність що тонни заблокованого зерна з часом  зіпсуються, а новий урожай не буде де зберігати.

” Ми робимо все можливе, але комплексно вирішити це питання можна лише розблокувавши українські порти. Закликаємо усіх зацікавлених партнерів разом з Україною зосередити зусилля на пошуку збалансованого рішення, яке зніме російську блокаду з портів і при цьому передбачатиме чіткі безпекові гарантії для українського чорноморського узбережжя та відповідних гуманітарних коридорів”, – йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України.

Нагадаємо, Дніпропетровщина завершила посівну, урожаю вистачить і на сусідні області.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також