Новини / Ринок землі     26 квітня 2019 09:17

Корупція в земельній сфері досягла небачених масштабів: думка малих фермерів

Закритий ринок землі гальмує розвиток фермерства, породжує корупцію і рейдерство в земельній сфері. За 25 років чиновники не наважилися зробити землю товаром, продовжуючи земельний мораторій вже 7 разів. Малі фермери мають свою думку щодо причин затягування реформи.

Репортаж про це підготувало ICTV.

Попри мораторій, купити землю сьогодні можна. Ділянки здають в оренду на 49 років, договори переукладають, підміняють документи. На думку фермерів, корупція у земельній сфері досягла таких масштабів, що про розвиток годі й говорити.

Упевненості в завтрашньому дні немає

Олександр Левицький, голова аграрного комплексу у Чернігівській області, показав журналістам два паї на одному полі, які зовні нічим не відрізняються, проте в результаті переоцінки – вартість одного із них удвічі перевищує вартість другого.

Каже, що почастішали спроби рейдерського захоплення фермерських угідь. Нещодавно, коли він розорав цілинну ділянку, на ній відразу з’явилися чиїсь кілочки.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

Олександр вважає, що будь-який фермер готовий вкладати грошу у розвиток бізнесу, але без упевненості в завтрашньому дні робити це ризиковано. Тож він виступає за прозорий ринок землі, однак – лише після напрацювання земельних законів.

Сьогоднішня ситуація із землею сприяє розвитку брудних схем, а не розвитку господарства – вважають фермери.

Чи готові власники земельних паїв продавати їх?

Євген Білий, тракторист із Чернігівщини. Має у власності земельні ділянки і здає їх в оренду. У разі відкриття ринку землі продавати землі не збирається. Вважає, що краще лишитися господарем і мати постійний прибуток з оренди землі. Проте припускає, що багато хто продасть свої ділянки через безгрошів’я.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує відкриття ринку землі в Україні – спростування міфів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також