Корупція в земельній сфері досягла небачених масштабів: думка малих фермерів

Репортаж про це підготувало ICTV.
Попри мораторій, купити землю сьогодні можна. Ділянки здають в оренду на 49 років, договори переукладають, підміняють документи. На думку фермерів, корупція у земельній сфері досягла таких масштабів, що про розвиток годі й говорити.
Упевненості в завтрашньому дні немає
Олександр Левицький, голова аграрного комплексу у Чернігівській області, показав журналістам два паї на одному полі, які зовні нічим не відрізняються, проте в результаті переоцінки – вартість одного із них удвічі перевищує вартість другого.
Каже, що почастішали спроби рейдерського захоплення фермерських угідь. Нещодавно, коли він розорав цілинну ділянку, на ній відразу з’явилися чиїсь кілочки.
Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку
Олександр вважає, що будь-який фермер готовий вкладати грошу у розвиток бізнесу, але без упевненості в завтрашньому дні робити це ризиковано. Тож він виступає за прозорий ринок землі, однак – лише після напрацювання земельних законів.
Сьогоднішня ситуація із землею сприяє розвитку брудних схем, а не розвитку господарства – вважають фермери.
Чи готові власники земельних паїв продавати їх?
Євген Білий, тракторист із Чернігівщини. Має у власності земельні ділянки і здає їх в оренду. У разі відкриття ринку землі продавати землі не збирається. Вважає, що краще лишитися господарем і мати постійний прибуток з оренди землі. Проте припускає, що багато хто продасть свої ділянки через безгрошів’я.
Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує відкриття ринку землі в Україні – спростування міфів.