Про це повідомляє Bloomberg.
Хоча Brexit означає вихід з ЄС лише однієї країни з 28 членів, представникам рибальського бізнесу Європи є за що переживати: Велика Британія має найбагатші рибальські угіддя ЄС і другий за величиною флот після Іспанії.
Після виходу Великої Британії з ЄС британські води повернуться до суверенного контролю. Еммануель Макрон дав зрозуміти, що Франції потрібен постійний доступ до вод. Водночас британський прем’єр-міністр Тереза Мей наполягла на тому, що Британія не продаватиме права на риболовлю, щоб виграти концесії в інших областях.
Читайте: ВООЗ зрівняла виробників пальмової олії з лобістами тютюну. Промисловці вимагають спростування
«Найважливішим є те, що Велика Британія стає незалежною прибережною державою, коли вона залишить ЄС, але ми наближаємось до 31 березня, не знаючи яким шляхом підемо», – говорить Barrie Deas, виконавчий директор Британської національної федерації рибальських організацій (NFFO).
Рибалки чекають, що політики досягнуть певної згоди, проте зараз ситуація лишається напруженою.
Позиція французьких рибалок
У портах по всьому північно-західному узбережжю Європи французькі рибалки зробили величезні ставки, що продовжують доступ до британських вод. Якщо вони втратять право рибалити в цих водах, це завдасть величезних збитків їх бізнесу.
Скажімо французький підприємець Jean-Pierre Sagot незадовго до референдуму Brexit у 2016 р. зробив замовлення на новий 25-метровий траулер вартістю 4,5 млн євро. Sagot каже, що витрачає близько половини свого часу в британських водах і побоюється, що тепер він не зможе покрити свої боргові платежі.
Gerard Maubert, який керує C2MC – автотранспортною лінією, яка вже 35 років купує рибу в Британії та транспортує її до Булоні для обробки, стурбований тим, що Brexit означатиме збільшення санітарних перевірок і митних платежів. Він вважає, що витрати на перевезення риби з Британії до Булоні зростуть втричі.
Позиція британських рибалок
Британські рибалки в більшості голосували за Brexit, сподіваючись, що обмеження входу кораблів з континенту дасть змогу їм оновити свій бізнес.
Організація морського управління Великобританії оприлюднила такі дані:
- У 1973 р., коли країна приєдналася до ЄС, судна Великої Британії виловлювали близько 1 млн т морепродуктів.
- У 2016 р. обсяги скоротилися до 550 тис. т, у той час як неанглійські човни виловили 800 тис. т у водах країни.
Британські риболовецькі асоціації вважають, що уряд країни повинен наслідувати Норвегію, яка щорічно веде переговори про доступ до своїх водних басейнів з інших країн.
«Ми хотіли б бачити угоди, які обмінюються ресурсами однаково… Але безкоштовний обід, який забрав 60% нашої риби, має закінчитися», – говорить Aaron Brown, шотландський рибалка, засновник групи Fishing for Leave, яка проводила кампанію за Brexit.
Чого чекати
«Британці не в змозі спожити всю рибу, що забирається в їхніх водах. Вони потребують доступу до наших ринків», – обурюється Daniel Fasquelle, член французького парламенту.
Спори про права риболовлі ризикують перерости в серйозні конфлікти. У серпні минулого року французький рибалка проштрикнув британське судно, щоб не дати йому зайняти місце у французьких водах після закінчення сезону. Хоча конфронтація не має нічого спільного з Brexit, вона ілюструє, наскільки серйозно гравці ставляться до питання доступу.
«Ніхто не знає, що станеться, – говорить Pierre-Yves Dachicourt, капітан 24-метрового траулера. – Все, що ми знаємо, це те, що риба не дбає про кордон, і на французькому боці їй не вистачає місця».
Landlord раніше повідомляв про те, що риба годує рослини – створено унікальний акваріум для вирощування овочів.
Фото: Bloomberg
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!