Новини / Технології     17 січня 2019 07:41

Риба годує рослини – створено унікальний акваріум для вирощування овочів

Шведські розробники презентували унікальний проект EcoGarden. Це – інтерактивна система, яка складається з акваріума, городу на ньому та смартфона. Суть розробки в тому, що відходи від риб живлять рослини, а останні очищують воду для риб. Системою можна керувати навіть віддалено за допомогою смартфона.

Про це йдеться на сторінці проекту.

Як стверджують автори EcoGarden, це – поєднання розумної мініатюрної оранжереї та самоочисного акваріума. Така екосистема здатна вирощувати різноманітні свіжі трави й овочі цілий рік.

«Наш проект був створений таким чином, щоб кожен міг відстежувати і контролювати його віддалено та спостерігати за повним процесом росту – від насіння до збору врожаю», – наголошують автори.

Читайте: В українському селі американець створив органічну ферму

Завдяки застосуванню методу аквапоніки екосистема не потребує ґрунту або хімічних добрив і застосування пестицидів.

Для збору коштів на ринковий запуск проекту розробники звернулися до краудфандингової платформи Kickstarter. Метою було зібрати 700 тис. шведських крон (понад $77 тис), однак за кілька тижнів технологічний акваріум профінансували на понад 1 млн. ($111 тис).

Наразі коштує такий «розумний» акваріум $290, однак з початком активних продажів за нього доведеться викласти від $550 до $1375.

Як повідомляв раніше Landlord, у Києві розпочинають проект, який навчатиме міських дітей вирощувати овочі: у 20 школах та дитсадках створять мікроферми. Відбір дитячих закладів для участі в програмі відбуватиметься на конкурсній основі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також