Новини    31 травня 2023 20:57

Kernel створює “енергетичні острови” для своїх заводів та розташованих поруч підприємств

Стратегія компанії на найближчі роки - запобігти всім ризикам і забезпечити стабільну роботу власних підприємств

З 2018 року агрохолдинг Kernel працює над проєктом забезпечення своїх підприємств альтернативною енергією і вже досяг успіхів на цьому шляху, зауважив член ради директорів, генеральний директор компанії Євген Осипов, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми у 2018 році розпочали проєкт по зеленій енергетиці з біомаси. У нас досить великий об’єм є біомаси на наших олієекстракційних заводах — близько півмільйона тонн на рік. Ми почали переробляти це в електроенергію. Спочатку планували її продавати. Минулого року зрозуміли, що у цього проєкту є ще одна дуже важлива ціль — забезпечило наші олієекстракційні заводи стабільною поставкою внутрішньої електроенергії, — розповів Осипов.

Стратегія компанії на найближчі роки – запобігти всім ризикам і забезпечити стабільну роботу власних підприємств.

У компанії фокусуються на тому, щоб олієекстракційні заводи могли стабільно працювати.

Тому на всіх заводах встановлюються чи запускаються на фінальному етапі турбіни, які повністю покривають потребу заводу в електричній енергії і, тим паче, ще віддають біля 70% цієї енергії в локальну енергомережу. Тим самим навколо кожного заводу з’являються енергетичні острови, де працюють не тільки заводи, а й ті підприємства, що поряд, чи то комунальні, чи комерційні, чи приватна забудова. Вони також забезпечуються енергією цього заводу, — пояснив генеральний директор агрохолдингу.

Довідка. Kernel до війни був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.

Нагадаємо, Полтавський олійноекстракційний завод агрохолдингу Kernel отримав міжнародний сертифікат BRСGS — найвищу відзнаку щодо безпечності харчових продуктів.

Компанія Kernel потрапила до списку 20 найбільших за обігом компаній за підсумками 2022 року. ТОВ “Кернел-трейд” потрапило до списку найбільших українських компаній за фінансовими показниками.

“Кернел” запустив інвестиційний проєкт у партнерстві з перевізниками, на який спрямували 1 млн євро. В його межах планується розширення транспортних можливостей партнерів компанії.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у межах ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

“Кернел” обладнав генераторами вісім елеваторів. На елеваторах встановили дизельні генератори потужністю від 120 до 1000 кВт*год. Генераторами планується забезпечити ще 11 елеваторів. Для цього очікується 13 дизельних генераторів потужністю від 80 до 500 кВт*год.

Компанія Kernel планує засіяти 98% свого земельного банку у новому сезоні. Водночас виняток становить 8 тис. га на Сумщині, які знаходяться максимально близько до кордону з країною-агресором.

За підсумками трьох кварталів 2023 ФР (завершилися 31 березня) олійноекстракційні заводи Kernel переробили 1,86 млн т олійних культур, що на 8% менше аналогічного показника роком раніше.

За час повномасштабного вторгнення агрохолдинг “Кернел” разом із волонтерськими організаціями та партнерами передали ЗСУ 350 квадрокоптерів і БПЛА загальною вартістю понад 50 млн грн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...