Новини    06 лютого 2023 17:09

Під час окупації Харківщини “Кернел” вдалося зберегти обладнання та продукцію на ОЕЗ

У вересні ЗСУ звільнили Харківщину, водночас росіяни продовжують обстріли прикордонних районів. Внаслідок влучань більшість об’єктів на території підприємств зазнали пошкоджень.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу “Кернел” вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію, мовиться на сайті компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У вересні ЗСУ звільнили Харківщину, водночас росіяни продовжують обстріли прикордонних районів. Внаслідок влучань більшість об’єктів на території підприємств зазнали пошкоджень.

Модернізована котельня, яку на Вовчанському ОЕЗ планували запустити навесні 2022 року, пошкоджена уламками снарядів. Наслідки останнього прильоту по території Приколотнянського ОЕЗ — 85% вибитих вікон та 6 тонн утилізованого співробітниками скла. Долаючи наслідки ударів, команди заводів працюють і над вивезенням продукції — завантажують по 5-6 машин на добу, формують мінімальні партії, щоб максимально убезпечитися від ворожих атак,— зазначили у пресслужбі.

Та попри всі загрози, агрохолдингу вдалося зберегти обладнання, сировину, готову продукцію та витратні матеріали. В компанії впевнені, разом з українським прапором на деокуповані території нарешті повернеться нормальне життя.

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...