Новини / Фінанси     16 листопада 2022 19:33

Kernel отримав чистий збиток у $41 млн – звіт

Попри повномасштабну війну та зменшення доходів, суттєвою частиною видатків компанії стала соціальна підтримка

Згідно з опублікованим звітом компанії, у 2021/2022 фінансовому році Kernel Holding зафіксував чистий збиток у розмірі 41 мільйона доларів США, що відноситься до акціонерів материнської компанії, у порівнянні з 513 мільйонами доларів США прибутку роком раніше. Виторг групи за цей період впав на 5% – до 5,332 млн дол.

Падіння зумовлено зменшенням обсягів продажу соняшникової олії та шроту через труднощі з експортом продукції з України в березні-червні цього року. Показник EBITDA — $220 млн, що на 73% менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Втім, попри повномасштабну війну та зменшення доходів, суттєвою частиною видатків компанії стала соціальна підтримка.

Так, Kernel профінансував цей напрям на $26 млн. До 24 лютого основною статтею видатків була підтримка регіонів і розвиток соціальних громад. Від початку повномасштабного вторгнення РФ кошти спрямували на допомогу ЗСУ та українцям, які найбільше постраждали внаслідок воєнних дій, а також на підтримку співробітників.

Окрім цього, майже 1,3 тис. співробітників компанії вступили до лав ЗСУ або підрозділів тероборони. На їх військове оснащення компанія спрямувала $2,3 млн. На жаль, 13 співробітників загинули, ще 51 отримав поранення. На підтримку родин загиблих героїв компанія виділила $400 тис.

Загалом для захисників України Kernel закупив і поставив 23,5 тис. одиниць тактичного спорядження: бронежилети, шоломи, безпілотники, засоби зв’язку тощо. На передову вже доставлено 577 одиниць модернізованих автомобілів.

Читайте також: Як Kernel вижив під час війни: інтерв’ю з СЕО Євгеном Осиповим за хвилину

Відповідно до військових заявок, Kernel безплатно надав 5 тис. тонн зерна, 1 млн літрів соняшникової олії та понад 1,8 млн одиниць інших харчових продуктів, а також понад 800 тис. одиниць медикаментів і медичного обладнання.

З тимчасово окупованих територій або територій, де велися активні бойові дії, компанія вивезла 312 співробітників разом з родинами. На першочергові заходи безпеки персоналу спрямували $558 тис.

Компанія заявила, що 2023 рік, ймовірно, буде найскладнішим періодом в її історії, і, ймовірно, це буде не “історія прибутку”, а скоріше управління ліквідністю та операції хеджування.

Водночас у звіті зазначили, що Kernel продовжуватиме гуманітарну діяльність до перемоги України у війні з росіянами.

Довідка. Kernel — найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.

Нагадаємо, один з найбільших агроекспортерів України агрохолдинг Kernel наростив продажі за кордон учетверо. Це дозволило компанії відновити закупівлі продукції в аграріїв.

З початком повномасштабного вторгнення завод із виробництва соняшникової олії ТМ “Стожар” компанії Kernel потрапив під окупацію в Харківській області. Компанія була змушена призупинити виробництво продукції. Довелося розв’язувати проблеми з сировиною, залучати інвестиції у відновлення виробництва на новому місці — тепер “Стожар” виготовляють на заводі у Полтаві.

Раніше через триваючу блокаду українських чорноморських портів внаслідок збройної агресії рф проти України, Kernel Holding прийняв рішення про продаж частини своїх активів. Можлива сума угоди складе близько $210 млн.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також