Новини / Трейдинг     17 травня 2023 11:19

Кабмін скасував ліцензування експорту яєць та м`яса


Кабінет міністрів вніс зміни до переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік. Скасована необхідність ліцензії на експорт деяких продовольчих товарів.

Уряд на черговому засіданні прийняв Постанову № 472 “Про внесення змін у додаток 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1466”, повідомляє Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Документ скасовує ліцензування експорту низки товарів у 2023 році. Зокрема, живої великої рогатої худоби, мороженого м’яса великої рогатої худоби, м’яса курей свійських, м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів, солоних або в розсолі, сушених або копчених, їстівного борошна з м’яса або м’ясних субпродуктів, м’яса великої рогатої худоби, яєць курей свійських, жита, вівса, проса.

Постанову розроблено у відповідь на численні звернення галузевих і профільних асоціацій з проханням скасувати ліцензування експорту. Її прийняття сприятиме оптимізації експорту сільськогосподарської продукції, збільшенню надходжень валютної виручки в Україну.

Читайте також: В Україні запустили дашборд з експорту органічної продукції

“Варто зазначити, що дані зміни не вплинуть на пропозицію на внутрішньому ринку – вітчизняні товаровиробники зможуть задовольнити потреби виробництва м’яса усіх видів на достатньому рівні, – зауважили в Міністерстві.

Нагадаємо, торік у березні Кабмін скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9146 про страхування експорту агропродукції.

Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine (“Зерно з України”), аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також