Новини    14 грудня 2022 14:07

Кабмін повернув позапланові перевірки для бізнесу


Кабінет Міністрів України дозволив проведення позапланових перевірок бізнесу на підставі “окремих рішень центральних органів виконавчої влади”.

Відповідна постанова №1363 опублікована на сайті уряду.

“За наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України протягом періоду воєнного стану дозволити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах”, – йдеться в документі.

Уряд вніс зміни до своєї постанови від 13 березня 2022 р. №303 “Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На новину вже відреагували у Європейській Бізнес Асоціації: “Сподіваємось, це рішення не використовуватиметься контрольними органами як інструмент тиску на прозорий бізнес, натомість дозволить виявляти зловживання чи порушення серед недобросовісних суб’єктів”.

Нагадаємо, на початку війни уряд призупинив проведення позапланових і навіть планових перевірок. Вже у червні урядовці дозволили позапланові перевірки “в окремих сферах”, зокрема щодо “запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість”. Підставою для таких перевірок є рішення центрального органу виконавчої влади у відповідній сфері.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків наступного, 2023 року.

Нагадаємо, в Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...