Трейдинг

Кабмін дозволив вивезти до Румунії 20 тисяч тонн цукру

Кабінет Міністрів України пом’якшив обмеження щодо експорту цукру.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

За його словами, внесено зміни до Обсягів квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, затверджених постановою КМУ від 27.12.2022 № 1466.

“Визначено квоту на експорт цукру з України до 15.09.2023 в обсязі 20 тис. т та передбачено, що розгляд заявок на одержання ліцензій буде здійснюватись у порядку, встановленому Мінекономіки, а видача ліцензій — на підставі заявок на одержання ліцензій на експорт таких товарів до Румунії та на підставі погоджень Мінагрополітики, що надаватимуться в одноденний строк без залучення субʼєкта зовнішньоекономічної діяльності у порядку міжвідомчого обміну інформацією”, — написав Мельничук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Читайте також: У Румунії очікують на дефіцит цукру після заборони експорту з України

Раніше представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що Кабмін з 5 червня тимчасово заборонив експорт цукру. Такий крок було зроблено шляхом внесення змін до додатка постанови №1466 від 27 грудня 2022 року. Вона визначає перелік товарів, експорт й імпорт яких підлягає ліцензуванню, а також квоти на 2023 рік. До 15 вересня Кабінет Міністрів України своїм рішенням заборонив експорт цукру.

Нагадаємо, українські експортери вже майже на 100% використали потенціал експорту цукру, який закладався в прогнозний баланс на 2022/23 МР, тому задля уникнення дефіциту цього продукту в літньо-осінній період уряд з 5 червня до 15 вересня запроваджує обмеження на його експорт.

3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років. Травневий білий цукор LSUc1 піднявся до $643.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку