Новини    19 березня 2024 18:39

Ірландія скорочує програми підтримки українських біженців

З 14 березня біженці, що зареєструються для тимчасового захисту в Ірландії та шукають державне житло, будуть розміщені максимум на 90 днів

В Ірландії набуло чинності законодавство, яке обмежує доступ до соціальних виплат та проживання для новоприбулих з України, передає irishlegal.

Так, з 14 березня біженці, що зареєструються для тимчасового захисту в Ірландії та шукають державне житло, будуть розміщені максимум на 90 днів.

Мешканці цих спеціалізованих центрів розміщення не отримуватимуть стандартні соціальні виплати, натомість матимуть право на знижену щотижневу допомогу у розмірі 38,80 євро на дорослого та 29,80 євро на дитину.

Коли біженці залишають визначений центр розміщення або якщо вони самі організовують розміщення після прибуття, то матимуть право подати заявку на стандартну соціальну допомогу на тих самих умовах, що й громадяни Ірландії.

Уряд заявив, що “вносить ці зміни, щоб продовжувати відповідати вимогам Директиви ЄС про тимчасовий захист і тісніше узгоджуватися з іншими державами-членами ЄС”. Зміни не торкнуться осіб з України, що прибули до Ірландії до набрання чинності змін та вже зареєстровані для тимчасового захисту.

Переможець виборів у Нідерландах Герт Вілдерс наголосив, що українські біженці обирають Нідерланди не тільки через те, щоб уникнути війни, але й через можливість отримати безплатне житло, медичне обслуговування та знайти роботу.

Українці стікаються до Нідерландів з усього ЄС — не через війну, а через безплатне житло, безплатну охорону здоров’я та наші робочі місця, — пояснив він у своєму твіті.

Вілдерс висловив занепокоєння, зазначивши, що “Нідерланди знову стали сільським дурником Європи”.

Станом на сьогодні в Європі перебувають понад 4,1 мільйона українських шукачів притулку, і їх кількість збільшується, повідомила директорка Агентства ЄС з питань притулку (EUAA) Ніна Грегорі виданням німецької медійної групи Funke, до яких належить видання WAZ.

За словами Грегорі, на кінець жовтня 2023 року в ЄС зареєстровано 4,16 мільйона українців, які користуються там тимчасовим захистом, що на 320 тисяч більше, ніж у січні 2023 року. Зауважимо, що переселенці прямують до Європи з різних регіонів України, не лише з територій бойових дій та прифронтових.

Новини за темою:  Нові правила торгівлі з ЄС: які квоти отримає Україна з 6 червня

Зауважимо, внутрішньо переміщені особи, щоб отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, можуть звернутися до таких установ:

  • Сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • Центру надання адміністративних послуг;
  • уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади.

Субсидію можна оформити онлайн через такі ресурси:

  • портал “Дія“;
  • вебпортал електронних послуг ПФУ;
  • мобільний додаток Пенсійного фонду України.

Для отримання субсидії необхідні наступні документи:

  • Заява про призначення субсидії.
  • Декларація про доходи та витрати, у якій зазначаються дані про членів домогосподарства.
  • Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  • Довідка про статус ВПО.

Перевірити, чи призначено вам субсидію на оплату ЖКП можна, звернувшись особисто до установи, в якій ви подавали документи на отримання субсидії, або на офіційному вебпорталі ПФУ. У особистому кабінеті електронних послуг потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису або через “Дію”.

Нагадаємо, відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій елеватора слід починати з якнайретельнішої фіксації усіх пошкоджень.

Допомогу українським аграріям, доступ фермерів та агробізнесу до фінансових програм, а також якнайшвидше відновлення галузі в цілому обговорив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з директором Світового Банку у справах країн Східної Європи Джорданом Шварцом та директором з питань операційної діяльності СБ Геворгом Саргсяном.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу, інформує ЦДЗУ.

Новини за темою:  Дощі 11 травня: які області України уникнуть опадів та де чекати похолодання

У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...