Новини    29 жовтня 2022 14:14

Збитки, нанесені сільському господарству України, оцінюють у майже сім мільярдів доларів – KSE


На початок вересня сума прямих збитків завданих агропромисловому комплексу України складає 6,9 мільярда американських доларів.

Про це свідчать дані “Звіту про прямі збитки інфраструктури від руйнувань внаслідок військової агресії Росії проти України станом на 1 вересня 2022 року” KSE INSTITUTE.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Найбільша частка втрат у грошовому вимірі, $2,89 млрд, через знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки. Аграрії втратили понад 58 тисяч сільгоспмашини.

Другою за розміром категорією є втрати через знищення та крадіжки виробленої продукції, сукупна вартість знищеної та вкраденої продукції оцінюється в 1,9 млрд доларів.

Також суттєвих втрат зазначала інфраструктура для зберігання виробленої сільськогосподарської продукції. Сумарна ємність зруйнованих зерносховищ сягає 6,5 млн тонн виробленої продукції, а ємність пошкоджених зерносховищ перевищує 2,9 млн тонн потужностей одночасного зберігання. Вартість відновлення зруйнованих потужностей оцінюється у 1,06 мільярда доларів.

Також через війну в Україні пасічники втратили понад 110 тисяч бджолосімей.

Нагадаємо, наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів. На початок вересня альтернативні експерти оцінювали потенційну пряму шкоду агросектору у понад шість мільярдів доларів США, а непряму – у понад 23 млрд доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...