Новини / Аналітика     08 листопада 2023 19:57

Індекс цін на зернові знизився на майже 18% — ФАО

У жовтні світові ціни на пшеницю впали на 1,9% у зв'язку з загалом вищою, ніж очікувалося, пропозицією США

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО становило 125 пунктів, що на 1% нижче за вересневий показник і на 17,9% нижче за відповідний показник минулого року, повідомили у ФАО, пише Kurkul.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У жовтні світові ціни на пшеницю впали на 1,9% у зв’язку з загалом вищою, ніж очікувалося, пропозицією США, а також різким загостренням конкуренції між експортерами, — зауважили у повідомленні.

Світові ціни на фуражні зернові, навпаки, дещо зросли порівняно з минулим місяцем. Відтак зменшення пропозиції в Аргентині стало одним із факторів підвищення світових цін на кукурудзу, проте цьому перешкоджало сезонне зростання пропозиції у США, де тривала збиральна кампанія, а також гостра експортна конкуренція з боку Бразилії.

Нагадаємо, у 2023 році світове виробництво зернових збільшиться на 0,9% порівняно з показником минулого року та досягне 2815 млн т, що становить рекордний обсяг виробництва, досягнутий у 2021 році, інформує Продовольча та сільськогосподарська організація ООН.

Світовий імпорт продовольства у 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все ще були на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.

У 2023 році світове виробництво зернових збільшиться на 1% і сягне 2813 млн т, поінформували у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі