Новини    15 вересня 2023 14:07

IKEA та Amazon спільно запрошують морських перевізників з мінімальним рівнем викидів

У межах тендерного процесу ZEMBA вимагає гарантій щодо суден і палива, а також проведення сторонніх перевірок рівня викидів

Альянс покупців морських вантажних перевезень, до складу якого входять гігант електронної комерції Amazon і найбільший у світі роздрібний продавець меблів IKEA, запропонував судноплавним компаніям розмістити замовлення на перевезення 600 000 контейнерів протягом трирічного періоду на суднах, які забезпечують зниження викидів парникових газів на 90% у порівнянні з традиційним викопним паливом, пише ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Zero Emission Maritime Buyers Alliance (ZEMBA) заявив, що сприятиме переходу на паливо для судноплавства з нульовими викидами. Це повинно скоротити викиди вуглецю майже на 1 млн т, що еквівалентно виведенню з доріг 215 000 автомобілів.

Надання послуг з перевезення на нових, чистіших видах палива очікується з 2025 року. У межах тендерного процесу ZEMBA вимагає від учасників торгів гарантії суден і палива, а також сторонню перевірку скорочення викидів, на які можуть розраховувати її члени.

У межах першого тендеру ZEMBA більш екологічні морські перевезення хочуть замовити понад 20 учасників, зокрема Amazon, IKEA, Bauhaus, Brooks Running, Chewy, Electrolux Group, Flexport, Green Worldwide Shipping, Levi Strauss & Co., lululemon, Meta, Moose Toys, New Balance, Nike, Patagonia, Philips, Schneider Electric, Sport-Thieme і Tchibo.

Нагадаємо, новий гігантський контейнеровоз MSC був спущений на воду китайськими суднобудівниками, оскільки перевізник продовжує своє швидке розширення.

17 серпня на китайській корабельні Yangzhou New Dayang Shipbuilding Company спустили на воду другий у світі контейнеровоз, що працює на метанолі

MSC прийняв в експлуатацію ще один контейнеровоз місткістю 24116 TEU. Судно, яке отримало назву MSC Mariella, побудоване на китайській корабельні Yangzi Xinfu Shipyard, дочірній компанії Yangzijiang Shipbuilding Group.

Данський логістичний холдинг AP. Moller-Maersk прийняв в експлуатацію перший у світі контейнеровоз (місткість 2,1 тис. TEU), що працює на екологічно чистому метанолі.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk.

Флот японської Mitsui OSK Lines (MOL) налічуватиме 90 суден на ЗПГ та метанолі до 2030 року.

Данська нафтогазова компанія Ørsted розпочала реалізацію проєкту FlagshipONE з будівництва заводу з виробництва метанолу. Нові потужності забезпечуватимуть пальним швидкозростаючий флот, що працює на метанолі.

Як стало відомо The Loadstar, французький перевізник CMA CGM веде “серйозні переговори” з Yangzijiang Shipbuilding щодо будівництва до десяти метанолових контейнеровозів місткістю 24 000 TEU, передає The Loadstar.

Тайванський Evergreen став наступним великим контейнерним перевізником, який приєднався до зростаючого списку ліній, що інвестують у контейнеровози з двопаливними двигунами на метанолі.

На китайській корабельні COSCO Shipping Heavy Industry спущено на воду перший із двох електричних контейнеровозів місткістю 700 TEU.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...