Новини    12 липня 2023 19:59

Maersk прийняв в експлуатацію перший у світі контейнеровоз на екологічно чистому метанолі

У період з 2024 по 2025 роки данська судноплавна компанія готується прийняти декілька нових контейнеровозів великої місткості на метанолі

Данський логістичний холдинг AP. Moller-Maersk прийняв в експлуатацію перший у світі контейнеровоз (місткість 2,1 тис. TEU), що працює на екологічно чистому метанолі, передає ЦТС. Судно будувалося на корабельнях Hyundai Mipo Dockyard Co. та Hyundai Heavy Industries Co.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фідерний контейнеровоз нині готують до першого рейсу маршрутом довжиною 21,5 тис. км з Ульсану (Південна Корея) до Копенгагену (Данія).

Під час реальних умов будуть випробувані нові двигуни та ефективність використання метанолу. У період з 2024 по 2025 роки данська судноплавна компанія готується прийняти декілька нових контейнеровозів великої місткості на метанолі.

Зауважимо, AP. Moller-Maersk уклав угоду з Yangzijiang Shipbuilding Group на будівництво шести середніх контейнеровозів місткістю 9 тис. TEU, інформує The Maritime Executive.

На цей час компанія очікує 18 судів місткістю від 16 до 17,2 тис. TEU.

Для першого та тривалого рейсу контейнеровоз буде забезпечений необхідним обсягом екологічно безпечного метанолу: Maersk уклала з голландським виробником OCI Global угоду про постачання біометанолу, сертифікованого ISCC.

Довідка. A.P. Moller-Maersk — інтегрований транспортно-логістичний холдинг, до складу якого входять найбільша судноплавна лінія світу, оператор контейнерних терміналів, компанії логістичного та виробничого секторів. Корпорація представлена у 130 країнах. Штат — близько 90 тис. співробітників.

Данський логістичний гігант Maersk святкує запуск першого у світі екологічного контейнеровоза, що працює на метанолі. Судно, місткістю 2100 TEU, є першим із дев’ятнадцяти замовлених Maersk суден із нейтральним викидом вуглецю, яке працюватиме на екологічно чистому метанольному пальному.

Нагадаємо, данська логістична компанія Maersk завершила останню вантажну операцію на росії і оголосила про повний вихід з ринків рф та білорусі.

Працівникам російського автозаводу виділять ділянки під картоплю через “складне економічне становище”.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk.

Флот японської Mitsui OSK Lines (MOL) налічуватиме 90 суден на ЗПГ та метанолі до 2030 року.

Данська нафтогазова компанія Ørsted розпочала реалізацію проєкту FlagshipONE з будівництва заводу з виробництва метанолу. Нові потужності забезпечуватимуть пальним швидкозростаючий флот, що працює на метанолі.

Як стало відомо The Loadstar, французький перевізник CMA CGM веде “серйозні переговори” з Yangzijiang Shipbuilding щодо будівництва до десяти метанолових контейнеровозів місткістю 24 000 TEU, передає The Loadstar.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...