
Україна зацікавлена у розоренні поставок сільськогосподарської продукції на ринок Пакистану. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігро Петрашко під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноелем Ізраелем Хохаром.
«За 9 місяців 2020 року обсяг двосторонньої торгівлі між Україною і Пакистаном склав $237,5 млн, що у 2,3 раза більше ніж за весь минулий рік. Однак, потенціал нашої співпраці використовується не повністю. Україна готова до розширення експорту сільгосппродукції на ринок Пакистану, також перспективним є реалізація проектів у сфері будівництва та в агропромисловому комплексі», – зазначив Ігор Петрашко.
Наразі, як свідчать дані державної митної служби, Пакистан є одним з помітних покупців продукції українського АПК, зокрема пшениці.
ТОП-3 українського експорту агропродукції до Пакистану у січні-листопаді 2020 року:
- пшениця – $245 млн (1,19 млн тонн);
- овочі бобові сушені – $9,75 млн (33,58 тис тонн);
- молочна сироватка – $1,1 млн (1,25 тис тонн).
Читайте: Нотатки для нового міністра: що таке ефективна аграрна політика
Водночас, імпорт продовольчих товарів з Пакистану до України є значно меншим і складається з продукції, яка в Україні не виробляється, або виробляється у незначній кількості.
ТОП-3 українського імпорту агропродукції з Пакистану у січні-листопаді 2020 року:
- рис – $6,67 млн (15,85 тис тонн);
- цитрусові – $6,66 млн (10,66 тис тонн);
- різні харчові продукти – $457 тис (22 тонни).
Ігор Петрашко також зауважив, що українські компанії з унікальним промисловим комплексом можуть брати участь у масштабних проектах в Пакистані, зокрема, у будівництві Китайсько-Пакистанського економічного коридору (КПЕК). Це відкриє унікальну можливість виходу на ринок інфраструктурних та енергетичних проектів в рамках КПЕК.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, які країни стали найбільшими імпортерами української кукурудзи.
Фото: Facebook