Новини / Трейдинг     27 серпня 2019 12:51

Японія закупить у США кукурудзи на мільярди доларів: країни домовилися про угоду

США і Японія домовилися про принципові деталі торговельної угоди, яку лідери країн сподіваються підписати наступного місяця. Трамп заявив, що Японія погодилася придбати надлишкову кількість кукурудзи, яка накопичилася у фермерів США внаслідок торгової війни з Китаєм.

Про це повідомляє Reuters.

Президент США Дональд Трамп та прем’єр-міністр Японії Сінцо Абе принципово домовилися в неділю, 25 серпня, про основні деталі торговельної угоди, яка стосується сільського господарства.

Трамп заявив, що Японія погодилася купувати зайву кукурудзу в США, яка обтяжує фермерів у результаті тарифної суперечки між Вашингтоном та Пекіном. Сінцо Абе заявив, що закупівлею кукурудзи буде займатися приватний сектор.

«Це дуже велика транзакція, і ми в принципі домовилися. Це мільярди і мільярди доларів. Величезна для фермерів», – наголосив президент США.

Японський лідер сказав, що робота над угодою ще триватиме, проте висловив оптимізм, що вона буде завершена до моменту проведення Генеральної Асамблеї ООН наступного місяця.

Читайте: Перспективу урожаю вимірювали лінійкою: агророзвідка США знизила прогноз щодо кукурудзи

Торговий представник США Роберт Лайтхайзер відзначив, що Японія імпортує американську сільськогосподарську продукцію на суму близько $14 млрд, і заявив, що угода відкриє ринки для цієї продукції на понад $7 млрд.

Видання зазначає, що Абе, схоже, хотів би захиститися від пропозицій Трампа про остаточне рішення щодо закупівлі кукурудзи, але він сказав, що комахи-шкідники вплинули на деякі сільськогосподарські культури в Японії, що створило необхідність купувати певну продукцію.

«Ми вважаємо, що для нас необхідна реалізація надзвичайних заходів підтримки, щоб японський приватний сектор мав можливість скоріше придбати американську кукурудзу», – наголосив прем’єр-міністр Японії.

Landlord раніше повідомляв про те, що президент США Дональд Трамп прямо попросив прем’єр-міністра Японії Сінцо Абе придбати американську сільгосппродукцію на величезну суму. Одна із пропозицій полягає в тому, що закупівлі можуть бути продовольчою підтримкою для країн Африки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також